Home Polish Polish — mix Liberadzki o dobrej współpracy z Czarneckim i Karskim

Liberadzki o dobrej współpracy z Czarneckim i Karskim

340
0
SHARE

NewsHub– Chcę dobrze pracować w Parlamencie Europejskim dla Polski, dla nas, dla każdego z Polaków – powiedział Bogusław Liberadzki. Zapewnił również, że ani z Ryszardem Czarneckim, ani z Karolem Karskim nie ma większych problemów, żeby ustalić wspólne stanowisko.
Liberadzki zauważył, że PO i PSL mają kilka komisji i funkcji przewodniczących komisji. – Nie przeceniajmy roli przewodniczącego komisji. W parlamencie działa się zbiorowo, trzeba uzyskać większość – podkreślił.
Bogusław Liberadzki z SLD oraz Ryszard Czarnecki z PiS to polscy eurodeputowani, którzy najbardziej zyskali na ostatnich zmianach w Parlamencie Europejskim. Znajdą się w 14-osobowym składzie wiceprzewodniczących PE. Jak dotąd jedynym przedstawicielem naszego kraju w tym gronie był przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Ryszardowi Czarneckiemu przedłużono mandat o następne dwa i pół roku. Europoseł PiS Karol Karski został wybrany na jednego z pięciu kwestorów w PE.
We wtorek 18 stycznia wybrano także nowe szefa PE. Pierwsza, druga, ani trzecia tura wyborów na nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie przyniosły rozstrzygnięcia. Żaden z kandydatów nie zdobył bowiem wymaganej bezwzględnej większości głosów. W czwartej turze zwyciężył Włoch Antonio Tajani. Uzyskał 351 głosów. Jego kontrkandydat, Gianni Pittella (S&D, IT), zdobył 282 glosy.

Similarity rank: 1
Sentiment rank: 0