Home Polish Polish — mix Lider gangu pruszkowskiego wpadł w zasadzkę pod Olsztynem. Złapali go "łowcy cieni"

Lider gangu pruszkowskiego wpadł w zasadzkę pod Olsztynem. Złapali go "łowcy cieni"

410
0
SHARE

NewsHubOd listopada 2016 roku, na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, mężczyzna był poszukiwany listem gończym, ponieważ nie stawił się w zakładzie karnym, by odbyć wyrok 6 lat pozbawienia wolności – poinformowała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.
Od kilkunastu dni funkcjonariusze ze specjalnego wydziału CBŚP, tzw. łowcy cieni, deptali “Bysiowi” po piętach. Ustalili, że ukrywa się w jednej z małych miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim i zorganizowali zasadzkę. W miejscowości Trękusek pod Olsztynem zatrzymali samochód, w którym 50-latek był pasażerem – powiedziała Hamelusz.
Jak poinformowała, mężczyzna nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.
Z policyjnych ustaleń wynika, że Dariusz B. był rezydentem grupy pruszkowskiej w województwie warmińsko-mazurskim. – W jej strukturach pełnił funkcję “majora”, a jego działalność przestępcza polegała na nielegalnym handlu i wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających , głównie na Warmii i Mazurach – powiedziała Hamelusz.
Ze swojej przestępczej działalności “Bysio” uczynił sobie stałe źródło utrzymania, które w głównej mierze wykorzystywał do zacierania śladów i ukrywania się przed organami ścigania – podkreśliła.
“Łowcy cieni” to policjanci tworzący elitarną, tajną komórkę CBŚP. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat. O “łowcach cieni” lub inaczej “pościgowych” niewiele się mówi, bo ujawnienie jakichkolwiek informacji mogłoby zaszkodzić ich pracy, a nawet stanowić zagrożenie dla nich samych.

Similarity rank: 2.3
Sentiment rank: 0