Home Polish Polish — mix Minister ma szansę wygrać ten zakład. Dodatkowe miliardy w budżecie. Zwolnienie z...

Minister ma szansę wygrać ten zakład. Dodatkowe miliardy w budżecie. Zwolnienie z ZUS na pół roku

52
0
SHARE

NewsHubRząd obiecał że opodatkuje hipermarkety….sprawa ucichla bo unia zaczęła się burzyć że małe sklepy staną się konkurencyjne… a tam jest 50 mld zł rocznie do sciagniecia … rząd stwierdził ze wyciągnie to od małych i średnich przedsiębiorców. Jestem za PiS ale jako właściciel firmy widzę że tylko bardziej dostaje w tyłek opłatami…..czekam na dobra zmianę…. w sektorze małych firm zmiana jest gorsza
No to możemy się uczyć już nie tylko od Viktora Orbana. Donald Trump w szybkim tempie wprowadza Amerykę na właściwe tory! I gwiżdże na totalną opozycję.
http://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-promujace-aborcje-ngo-sy-bez-federalnego-wsparcia,nId,2341603
Teraz prowadzący działalność płaci ZUS od cudzego dochodu. Cudzego, bo średniego, w co wchodzą wynagrodzenia różnych prezesów, np. prywatnych banków. Płacimy od 60% średniej, ale podwójnie, bo np. pracownik płaci 9,76% składki emerytalnej, a my 19,52%. Czyli płacimy ZUS taki, jak pracownik zarabiający 5000zł brutto. Obojętnie, czy tyle zarabiamy, czy 1/3 tego. To jest eksterminacja drobnej przedsiębiorczości. W całej Polsce są dziesiątki tysięcy zamkniętych mikro-firm, zakładów usługowych, punktów handlowych. Inne walczą o przeżycie. Rozwija się szara strefa i kombinatorstwo. Alternatywą jest bezrobocie lub emigracja. To hańba tego rządu, że po 1,5 roku rządzenia sytuacja taka trwa nadal. Widać wielką niechęć i opieszałość władzy w naprawieniu tej patologicznej sytuacji, nie mającej precedensu w całym świecie. W Anglii minimalne obciążenia na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców są 17 razy mniejsze, niż w naszej biednej Polsce.
Jak widać na naszym niezależnym forum, troli krew zalewa, no i dobrze niedługo kodowcom, PO i niezależnej zacznie polskie społeczeństwo ściągać majtki przez głowę!
Jednoosobowe firmy prowadzą działalność gospodarczą i płacą 1200 zł miesięcznie ZUS,a na bazarach handlują obcokrajowcy towarami z przemytu i bez żadnych pozwoleń po niskich cenach. Jak ma polski przedsiębiorca wytrzymać taką konkuręncję?,najwyżej dwa miesiące i po nim. Żadnych kontroli obcokrajowców,nik się nimi nie interesuje,natomiast państwo opowiada farmazony,że pomaga polskim przedsiębiorcom,ale w ich niszczeniu!!!.
Na razie to propaganda zapowiedzi , a fakty są takie ,że
składka ZUS dla przedsiębiorców wzrosła od tego roku.
Zamiast wspomóc firmy już działające, takie które istnieją
na rynku i płacą podatki , to wspomagacie tych , którzy
jeszcze nic nie osiągnęli. Większość z nich i tak wypadnie z rynku po pierwszym roku nie dając sobie rady a pozostaną nieliczni.
niższy ZUS przy otwarciu firmy – to znaczy że ZUS jest szkodliwy, więc co robi PiS? podwyższa ZUS dla reszty firm…
nikomu nic nie podwyższa.
Kłopoty ze zrozumieniem tekstu ?
Przeczytaj jeszcze raz , a jak nie to i pięc razy aż zrozumiesz.
Zamieszczone informacje sa nieco zmanipulowane. Prawda jest nieco inna.
Poprawia sie swiatowa koniunktura i Polska moze wskoczyc do pedzocego wagoniku. Ile z tego wyciagnie to zobaczymy. Oby jak najwiecej. To wszystko odbywa sie poza mozliwosciami Pana Morawieckiego. Glownym odbiorca podatku jest sektor nieproduktywny a utrzymujacy sie z wplat budzetowych. Ciekawy jestem przez czyja sypialnie trzeba przejsc aby posiadac kontrole nad polska gospodarka moze pana Sorosa.
Kazdemu obywatelowi obecnie rzad zabiera ponad polowe pensji. Kiedy to sie skonczy? Co ludzie nie potrzebuja pieniedzy, a tylko gornolotne teksty o “inwestycjach”. Fajnie wydawac jest zabrane ludziom pieniadze, ale dla ludzi duzo lepiej byloby, gdyby to oni mogli decydowac na co wydac pieniadze — czy na kurtke, czy na rower, czy tez moze oszczedzic i odlozyc na mieszkanie.
A ZUS jest przestepcza piramida finansowa, nalezy rozwiazac ten twor i tyle.
Czy nie mógłbyś się przenieś ty mądry inaczej na łamy onet-u , wp lub innej zakłamanej niemieckiej strony internetowej. Tam te bzdury , które wypisujesz bardziej będą pasowały do tego zakłamanego trendu jaki tam jest prezentowany na co dzień.
Ależ krew zalała kodowców, “widelca” Schetynę, “kochasia z Madery”, “króla Europy” i ….troli na niezależnej…
popieram was w wiekszosci waszych działań, nierobów i złodziei z PO nie znosze, ale jednoosobowe firmy macie w du&ie. Bandycki bankrut ZUS nie daje żyć a nie dopiero sie rozwinąc
Brawo Panie ministrze!
Nawet zaborcy tak nas nie łupili, jak obecna władza i wszyscy jej poprzednicy. W tym kraju po prostu nie opłaca się prowadzenie działalności gospodarczej. W innych krajach małe firmy sa wspierane przez państwo. W Polsce natychmiast, gdy otworzysz działalność, wielki potwór rządowy o imieniu ZUS zarąbie cię max w kilka miesięcy.
Powiązanie wysokości zobowiazań firm 1-osobowych wobec ZUS od uzyskanego dochodu było NAJWAŻNIEJSZĄ koniecznością. Niestety, PiS podobnie jak PO tchórzy i poszedł w bolszewię.
Nawet od naszych sąsiadów się nie uczą. Bardzo zawiodłem sie na Morawieckim. Sądziłem, że w końcu mamy rozsądnego człowieka, który podniesie Polaków z kolan.
Niestety, szara strefa nadal będzie kwitła, a liczba urzedasów nadal będzie rosła.
Straciłem nadzieję na to, że dożyję mądrej władzy w Polsce, patriotyzmu gospodarczego, budowania.
Naprawde straciłem nadzieję. Blokada uchodźców to za mało, żeby PiS wygrał kolejne wybory. Cwaniakują… i się doigrają. A mieli złoty róg.
100% racji, nawet 200. PIS to etatyzm i socjalizm. W gospodarce skompromitowane idee Keynes’a, czyli interwencjonizm. Drobna przedsiębiorczość dla obecnej władzy, tak samo jak poprzedniej, jest rodzajem robactwa, które należałoby wytłuc. ZUS-em i rozdętymi obowiązkami biurokratycznymi. Dla nich gospodarka to minister i zgodnie “współpracujące” zaprzyjaźnione duże firmy. Reszta hołoty ma się w tych firmach zatrudnić, a nie realizować swą wolność przez gospodarczą działalność. PIS i jego rządy to wielki zawód i rozczarowanie, bo jednak człowiek miał nadzieję, że Korwin się myli w swej diagnozie odnośnie tego ugrupowania. Nie mylił się.
Albo masz zły dzień, albo masz coś z banią. Przed kim PiS tchórzy i w jaką bolszewię poszedł? – najpierw przeczytaj, co napisałeś i się zastanów.
1)”Kowalczyk ma się zająć przede wszystkim nowymi zasadami nadzoru nad spółkami skarbu państwa”, a najlepszy znany nadzór: to prywatny nadzór 2)”Henryk Kowalczyk podkreślił, że głównym celem całego rządu jest to, „aby odejść od prywatyzacji, aby budować majątek narodowy tych spółek Skarbu Państwa”. Wenezuela coraz blizej. “Wenezuela – jak socjalizm zmienił raj w piekło” [
http://www.wykop.pl/link/3456163/wenezuela-jak-socjalizm-zmienil-raj-w-pieklo/ ]
Sorry, że to powiem ale te niby zmiany w ZUS i podatkach to pudrowanie syfu i tyle.
@ wtyle Ty też się podrap w łeb zanim napiszesz – nikt niczego nie pudruje , bo wspominane zmiany, to przyszłość i nie ma co obecnie pudrować. W tyle rzeczywiście jesteś – odmul się.
Na dzień dzisiejszy własciciele małych firm muszą płacić ok 1200 !!! zł ZUS-u. A to co chcą i o czym marzy rząd to mało włascicieli firm obchodzi poza tym ze na dzień dzisiejszy państwo zabiera im z portfela jak za oddychanie miesiac w miesiac az 1200 zł !!! Przecież to jest SKANDAL!!! Jak ma być dobrze w tym kraju i jak małe firmy mają być dochodowe i konkurencyjne skoro zabiera im sie systematycznie takie pieniądze ot tak sobie?! Jeszcze niedawno mówiło sie o pomyśle 400 zł/miesiac taka kwota byłaby już znacznie bardziej do strawienia ale ludzie ,nie 1200 zł!!!
No i jak to liczyc?
W 2007 mieszkania podrożały do 8 tys a teraz jest program spółdzielczy (posel Dr Janusz Szewczak) mieszkan w cenie niższej niż zarobki budujących??
Za Odra jest od 169 € do 800 € zaleznie od dochodow w dzialalnosci gospodarczej, ale na samo ubezpieczenie medyczne.
Srednia 300 € w Polsce, ale na wszystko z emeryturami jest chyba forma patologii niskich zarobkow i malej mozliwosci nabywczej przecietnego czlowieka – taka zamrazarka przy lodowce – jak kurczaki z kraju jedni zamrozeni oplatami drudzy niskimi emeryturami.
Jedyne wyjscie to „skolonizowanie” malymi firmami starzejacego sie Zachodu Europy – srednia powyzej 50-tki??
Ich koszty do zabezpieczenia w dom, kilka ha, emerytury nie wystarczy 1 mln € a w Polsce mala firma moze miec wszystko za 1/4 tej kwoty: 250 tys €.

Continue reading...