Home Polish Polish — mix Nowe okoliczności w sprawie wypadku posła Wójcikowskiego

Nowe okoliczności w sprawie wypadku posła Wójcikowskiego

311
0
SHARE

NewsHubNowe fakty w sprawie wypadku na trasie S8 w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski.
Do Radia Kierowców Programu I Polskiego Radia zadzwonił mężczyzna, który twierdzi, że był na miejscu zdarzenia i próbował ratować posła Wójcikowskiego. Jego zdaniem ratownicy w tym przypadku się nie sprawdzili. Próbowali – jak relacjonuje – podpiąć urządzenie do reanimacji, jednak nie mogli odczytać pomiarów. Dzwoniący dodał, że ratownicy stracili 4-5 najcenniejszych minut.
Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi powiedziała IAR, że okoliczności, które pojawiły się w nagraniu muszą być wyjaśnione i zapewniła, że świadek dostanie wezwanie i zostanie przesłuchany. Policjantka oceniła, że stawiane przez osobę dzwoniącą zarzuty są poważne i nowe – nikt do tej pory nie podnosił kwestii nieprawidłowości przy udzielaniu pierwszej pomocy.
Do wypadku doszło o poranku, po godz. 6.30. Na na drodze S8 w powiecie skierniewickim, na wysokości miejscowości Wędrogów kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki. Chwilę później w pobliżu samochodu zatrzymał się renault kangoo. Podróżujący autem chcieli udzielić pomocy poszkodowanemu kierowcy z volkswagena. Wówczas w osobówkę uderzył bus ford transit. W zderzeniu tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały 2 osoby z renault. W sumie w aucie jechało pięć osób. Jak się okazało, za kierownicą volkswagena siedział Rafał Wójcikowski.

Similarity rank: 4.2
Sentiment rank: -3.8