Home Polish Polish — mix Petru: to rząd jest odpowiedzialny za nienawiść w kraju

Petru: to rząd jest odpowiedzialny za nienawiść w kraju

400
0
SHARE

NewsHub– Niech pierwsi uderzą się w pierś – dodał też Ryszard Petru.
Lider Nowoczesnej zaznaczył, że on zawsze próbował szukać porozumienia z PiS. – To oni odrzucają propozycje rozmów; rozmowy z nimi nie mają sensu – stwierdził. – Na mowę nienawiści PiS-u będziemy odpowiadać konsekwencją w działaniu i kontrargumentami merytorycznymi, natomiast trzeba (…) pokazywać jak psują Polskę, bo to nie jest dobra zmiana, to jest zła zmiana – dodał.
Petru dodał, że czeka na taki list, jakie od marszałka Marka Kuchcińskiego otrzymało 45 posłów ws. blokady obrad Sejmu 16 grudnia ub.r. – Czekam na tego typu list do mnie. Ja blokowałem mównicę sejmową, byłem na sali sejmowej, a pan marszałek nie chce mnie ukarać, nie wiem dlaczego? Czy się boi? – mówił lider Nowoczesnej, który zastanawiał się dlaczego jedni posłowie otrzymali list, inni – nie.
“Nikt nas nie zastraszy”
Zdaniem Petru to marszałek Sejmu popełnił przestępstwo 16 grudnia. – Nie będzie naszej zgody, nikt nas nie zastraszy, a to jest taki system: “patrzcie, my mamy na was bat”- mówił.
Marszałek Sejmu chce od posłów, do których skierował pisma, wyjaśnień w sprawie uczestnictwa “w działaniach uniemożliwiających prace Sejmu na sali posiedzeń, polegających na gromadzeniu się posłów poza wyznaczonymi, stałymi miejscami do siedzenia oraz blokowaniu dostępu do mównicy, a także miejsca osoby, która przewodniczyła obradom”. Na odpowiedź marszałek czeka do rozpoczęcia kolejnego posiedzenia, zaplanowanego na 8 lutego.
“To szczucie”
Petru był też pytany o to, że minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak przekazał na Twitterze w piątek rano tweeta napisanego przez innego użytkownika portalu, który brzmiał: “Po uniewinnieniu zadymiarzy z KOD informuję, że bez obaw można zakłócać spotkania PO i Nowoczesnej organizowane w Polsce”.
– To szczucie przez ministra, żeby pojawiały się bojówki na moich spotkaniach. (…) Podam wszystkie informacje, gdzie będę, i czekam na bojówki ministra Błaszczaka, które będą przerywały moje spotkania. W ten sposób rodził się faszyzm – powiedział Petru.
PAP

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 1