Home Polish Polish — mix Piękna narciarka chcę rywalizować z mężczyznami

Piękna narciarka chcę rywalizować z mężczyznami

469
0
SHARE

NewsHub32-letnia Vonn od kilkunastu miesięcy walczy z kontuzjami, ale nie poddaje się i stawia sobie kolejne wyzwania. Czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (2008-10 i 2012) pod koniec lutego 2016 roku doznała kontuzji stawu kolanowego, a w listopadzie złamała kość ramieniową i musiała poddać się operacji.
W 2012 roku Rada FIS odrzuciła jej prośbę o umożliwienie startów z zawodnikami, twierdząc, że “jedna płeć nie ma prawa do rywalizacji z inną”. Teraz mistrzyni olimpijska w zjeździe z Vancouver (2010) chce, by jej prośbę wsparła narciarska federacja USA. Vonn chciałaby uczestniczyć razem z mężczyznami w zawodach zjazdowych w kanadyjskim resorcie Rocky Mountain w listopadzie 2018 roku.
Jej starania popiera już teraz jedna z najsłynniejszych kanadyjskich hokeistek Hayley Wickenheiser , czterokrotna mistrzyni olimpijska, pierwsza kobieta , która strzeliła gola w profesjonalnych rozgrywkach mężczyzn. Było to w 2003 roku, gdy występowała w rozgrywkach ligi męskiej w Finlandii w klubie Kirkkonummi Salamat.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0