Home Polish Polish — mix „Po owocach poznamy, jaka polityka będzie prowadzona przez Trumpa”

„Po owocach poznamy, jaka polityka będzie prowadzona przez Trumpa”

808
0
SHARE

NewsHub– Pozwólmy panu prezydentowi Donaldowi Trumpowi objąć urząd prezydenta USA, co stanie się za kilkadziesiąt godzin, i wtedy po owocach poznamy, jaka polityka będzie prowadzona – powiedział Duda na konferencji prasowej po rozmowach z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem. – Mam nadzieję ze Stany Zjednoczone będą prowadziły politykę stabilną. Są bez wątpienia światowym mocarstwem, najpotężniejszym państwem na świecie, choćby jeżeli chodzi o potencjał militarny. Są największą armią NATO, do którego Polska też należy. W związku z tym rola Stanów jako gwaranta pokoju i bezpieczeństwa jest rolą niezwykle doniosłą – oznajmił.
Polski prezydent przypomniał o rozmowie telefonicznej, którą przeprowadził z Trumpem zaraz po tym, jak został wybrany. – Pan prezydent mnie zapewniał, że to będzie spokojna polityka i nawet się śmiał w tej rozmowie i mówił: »niech pan nie słucha, co na mój temat mówią, i co gazety wypisują, bo niewiele to ma wspólnego z prawdą; zobaczy pan że wszystko będzie w porządku«. Wierzę w to, że wszystko będzie w porządku – powiedział Duda. „Polska jest lojalnym sojusznikiem” Polski prezydent wyraził nadzieję, że w niedługim czasie dojdzie do jego spotkania z Trumpem i będą mogli dłużej porozmawiać, m.in. na temat dalszych działań w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.
– Polska jest lojalnym sojusznikiem. Wydatkujemy 2 proc. PKB na obronność (…) i jesteśmy pod tym względem partnerem stabilnym i poważnym. Nie ukrywam, że liczę na to, że tak będziemy traktowani – dodał.

Similarity rank: 4.3
Sentiment rank: 0