Home Polish Polish — mix Polacy szturmują Hiszpanię

Polacy szturmują Hiszpanię

336
0
SHARE

NewsHubCiekawy jest przede wszystkim przypadek Iluzjonista, który po dobrych występach w outsiderze LVP, PAM eSports, podpisał kontrakt z Origen i został przez organizację zgłoszony do rozgrywek EU LCS w roli rezerwowego. Oczywistym było, że nasz rodak będzie miał problemy z przebiciem się do podstawowego składu, ale wydawało się, że OG wiąże z nim pewne nadzieje. Teraz okazało się, że Iluzjonist faktycznie zagra w barwach Origen, ale w jej regionalnej dywizji Espana. Organizacja prowadzona przez Enrique „xPeke” Cedeno Martineza wykupiła bowiem miejsce w LVP należące do byłego zespołu Polaka, PAM eSports. Oczywiście nie przekreśla to szans Iluzjonista na występy w EU LCS, ale dobitnie pokazuje, że są to plany znacznie bardziej długofalowe. Razem z supportem w regionalnym zespole OG zagrają byli koledzy Polaka z PAM, DahVys i Entei oraz dwójka debiutantów – Hiszpan Yurner0s oraz bardzo dobrze znany w swoim kraju Czech Sheriff, wcześniej występujący pod nickiem Thale.
Tymczasem Roison dołącza regionalnego składu GIANTS – Only The Brave. Midlaner od początku sezonu bardzo dobrze radzi sobie w zachodnioeuropejskiej kolejce solowej, utrzymując się w czołówce polskich zawodników rywalizujących w Challengerze. Teraz zaowocowało to kontraktem w niezłej drużynie z Hiszpanii. Jego kolegami z zespołu będą chociażby znany z gry w EU LCS Federico „Fr3deric” Lizondo czy do niedawna gracz K1ck eSports, Portugalczyk Amadeu „Minitroupax” Carvalho.
Jednocześnie do Hiszpanii przenosi się także urzędujący Mistrz Polski – Mystiques. Support ostatnio rywalizował w kwalifikacjach do EU Challenger Series razem z formacją Bobaski (wcześniej Team Refuse), najbardziej znany jest jednak z gry w Illuminar Honor Gaming. Teraz wspierający razem z byłym midlanerem The Penguins Mafia, Bucu, zagra w barwach Movistar Riders. Nowa ekipa duetu Polaków na obecną chwilę występuje jednak w drugiej lidze hiszpańskiej, choć warto zauważyć, że może pochwalić się naprawdę niezłym jak na ten szczebel rozgrywkowy składem. Oprócz naszych rodaków gra tam bowiem także całkiem rozpoznawalny na hiszpańskiej scenie dżungler Miguel „Hero” Fernandez, który wcześniej przez długi czas pełnił rolę leśnika w GIANTS Only The Brave.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -0.7