Home Polish Polish — mix Premier: musimy aktywizować regiony z najwyższym bezrobociem

Premier: musimy aktywizować regiony z najwyższym bezrobociem

211
0
SHARE

NewsHubZadaniem minister Elżbiety Rafalskiej będzie aktywizacja regionów z najwyższym bezrobociem – powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Jak dodała, rząd będzie też szukał rozwiązań problemu tak zwanych “umów śmieciowych”.
Premier była pytania w Sygnałach Dnia o główne zdania w 2017 roku dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Szydło przyznała, że głównym zadaniem będzie aktywizacja osób trwale bezrobotnych w regionach słabiej rozwiniętych. “Musimy w tej chwili przede wszystkim skoncentrować się na tym, żeby wyrównywać szanse poszczególnych regionów i to będzie na pewno zadanie pani minister Rafalskiej, żeby zaktywizować te tereny, te województwa, w których w tej chwili jest najwyższe bezrobocie. (…) Bezrobocie dotyka w różnym stopniu różnych regionów” – podkreśliła.
Szydło zapewniła, że rząd będzie też rozmawiał o formach zatrudnienia. “Jest jeszcze kwestia form zatrudnienia, dlatego że mimo, iż podnieśliśmy minimalną płacę, minimalną emeryturę, jest zagwarantowana minimalna płaca na umowę zlecenie, to ciągle jeszcze jest zbyt dużo tak zwanych umów śmieciowych. Na ten temat na pewno będziemy jeszcze rozmawiali” – mówiła. Premier powiedziała również, że są “jeszcze inne projekty” w Ministerstwie Rodziny. “Zdajemy sobie sprawę, że w tym roku aktywność Ministerstwa Rodziny, jeżeli chodzi o wydawanie środków na programy społeczne, będzie nieco niższa, bo jednak jest duża absorbcja środków na pomoc społeczną już zagwarantowaną w budżecie. Będziemy szukali innych sposobów na wydawanie tych środków w ramach Ministerstwa Rodziny” – zaznaczyła.
Premier Beata Szydło spotka się dziś w ramach przeglądu resortów z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską. (PAP)
mkz/ jbr/

Similarity rank: 2.5
Sentiment rank: 0