Home Polish Polish — mix Premier spotka się dziś z Radziwiłłem i Rafalską

Premier spotka się dziś z Radziwiłłem i Rafalską

440
0
SHARE

NewsHubPremier May w swoim wystąpieniu poruszyła też kwestie najbardziej nurtujące imigrantów, pracujących w Wielkiej Brytanii. Podkreślała, że obywatele krajów Unii Europejskiej będą „nadal mile widziani”. Poinformowała także, że jej kraj nie będzie zmierzał do „połowicznej obecności” w Unii. Zapowiedziała też wyłączenie Wielkiej Brytanii spod jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Jak mówiła dziś w radiowej Jedynce Beata Szydło, w odbytej wczoraj rozmowie telefonicznej z premier Wielkiej Brytanii zwróciła jej uwagę na to, że najważniejsze dla Polski kwestie to sytuacja Polaków mieszkających tam, swobodny przepływ osób oraz kwestia budżetu Unii Europejskiej. – Polska nie zgodzi się na to, ażeby w tej chwili perspektywa budżetowa, która została już przyjęta, i na którą zgodziła się Wielka Brytania, nawet po opuszczeniu Unii Europejskiej (…) żeby następowały na rzecz Wielkie Brytanii jakieś korekty – mówiła premier i dodała, że perspektywa ta jest już zamknięta a budżet powinien pozostać w tym kształcie, w którym jest. – To są warunki polskie, ale oczywiście, to jest dopiero początek negocjacji i rzeczywiście będziemy negocjować wszyscy – dodała.
– Przed ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem stoi w tej chwili najtrudniejsza reforma, jedna z najtrudniejszych, które podejmuje nasz rząd – uważa Szydło. – Reforma służby zdrowia jest przez wszystkich bardzo oczekiwana, wiążą się z nią ogromne nadzieje (…). To jest wyzwanie, które przed ministrem zostało postawione – oceniła. Jak mówiła dalej teraz następuje decydujący etap reformy służby zdrowia, ponieważ dotyczy sieci szpitali i likwidacji Funduszu Zdrowia. Zdaniem Szydło, pierwsze projekty ustaw pojawić się już mogą na posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu.
Dziś Szydło spotka się także z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską. – Jeśli chodzi o MRPiPS, to najważniejsze sprawy zostały już podjęte w zeszłym roku, chodzi o program Rodzina 500+ i obniżenie wieku emerytalnego. Musimy w tej chwili przede wszystkim skoncentrować się na tym, by wyrównywać szanse poszczególnych regionów – to będzie na pewno zadanie minister, by zaktywizować te województwa, w których w tej chwili jest najwyższe bezrobocie – wyjaśniła.
– Jest również kwestia form zatrudnienia – mimo że podnieśliśmy minimalną płacę, minimalne emerytury, jest zagwarantowana minimalna płaca za umowę zlecenie, to jeszcze ciągle jest zbyt dużo tzw. umów śmieciowych – dodała dalej.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 3.9