Home Polish Polish — mix Prezydent w Głogowie: Potrzebujemy przemysłu o światowych ambicjach

Prezydent w Głogowie: Potrzebujemy przemysłu o światowych ambicjach

381
0
SHARE

NewsHubPolska potrzebuje przemysłu o światowych ambicjach – mówił prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w uroczystości otwarcia nowej inwestycji w hucie Głogów. W ramach inwestycji powstał kompleks hal dla pieców: zawiesinowego oraz elektrycznego.
Huta Miedzi to duma Głogowa. Istnieje od 1971 r. Tworzą ją cztery zakłady: dwa główne, produkujące miedź, oraz Wydział Metali Szlachetnych i Wydział Ołowiu. To tu odzyskuje się srebro, złoto, koncentrat platynowo-palladowy oraz selen techniczny.
Dziś huta robi kolejny milowy krok do przodu. Inwestycja, której głównym elementem jest piec zawiesinowy, obniży koszty produkcji miedzi oraz emisję szkodliwych dla środowiska gazów.
Ta niezwykle nowoczesna instalacja praktycznie 10-krotnie ogranicza emisję pyłów w stosunku do tego, co do tej pory było w piecach szybowych – przypomniał prezydent.
To moment przełomowy dla całej huty. Dzięki inwestycji praca będzie tu znacznie wydajniejsza. Przygotowania do zmiany technologii pieców szybowych na technologię pieca zawiesinowego trwają od 2014 r.
TV Trwam News/RIRM

Similarity rank: 3.2
Sentiment rank: 2.1