Home Polish Polish — mix Prognoza pogody. Ślisko, marznące opady

Prognoza pogody. Ślisko, marznące opady

265
0
SHARE

NewsHubOstrzeżenia wydały Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Główne zagrożenie stanowią marznące opady, które na powierzchni chodników i dróg tworzą cienką lodową powłokę. Jest ślisko, dlatego zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.
Trudne warunki na warszawskich drogach zaowocowały poważnymi kolizjami i utrudnieniami. Jak podaje TVN24, w wypadku i kolizjach na trasie S7 na rogatkach Warszawy doszło do zderzenia aż 12 samochodów. Rannych zostało kilka osób, a na trasie wytworzyły się korki.
W piątek IMGW utrzymało ostrzeżenia drugiego stopnia dla kilku województw, w których spodziewane są opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. W woj. warmińsko-mazurskich trudnych warunków pogodowych należy się spodziewać do godz. 15-17, w zależności od regionu. W województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim pogoda powinna się poprawić około południa w piątek. W woj. podlaskim słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź prognozowane są do piątku do godz. 23.
Trudne warunki pogodowe potrwają dłużej na Mazowszu i w woj. łódzkim. Ostrzeżenia II stopnia dla tych obszarów obowiązywać będą bowiem do soboty (w woj. mazowieckim do godz. 6 rano, w woj. łódzkim do godz. 16).
Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w piątek do godz. 9 w woj. lubuskim oraz do godz. 13 w woj. dolnośląskim i opolskim. Mieszkańcy południowej części kraju mogą się z kolei spodziewać silnego mrozu. Dla woj. małopolskiego – w południowej części regionu, woj. śląskiego – w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w woj. podkarpackiego w Bieszczadach i Beskidzie Niskim wydano w związku z tym ostrzeżenia pierwszego stopnia. Temperatura może spaść do -18, a lokalnie nawet do -25 stopni.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -5