Home Polish Polish — mix "Przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie". Wałęsa otworzył się i powiedział,...

"Przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie". Wałęsa otworzył się i powiedział, co myśli o samobójstwie syna

408
0
SHARE

NewsHubLech Wałęsa stracił niedawno syna Przemysława • Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta Piotr Rodzik 20 stycznia 2017 M ój syn nie wytrzymał psychicznie – podkreślił Wałęsa. Były prezydent, według informacji “Newsweeka”, niespodziewanie zabrał głos w tej sprawie podczas konferencji naukowej IPN na temat stanu wojennego. W dramatycznym przemówieniu bronił się przed pomówieniami o współpracę ze służbami i odniósł się do śmieci syna Przemysława.
Wałęsa najpewniej przytoczył nazwisko prof. Sławomira Cenckiewicza, ponieważ ten 20 stycznia miał wygłosić referat pod tytułem “Przewodniczący – Noblista – Bolek – Prezydent. Kim jest naprawdę Lech Wałęsa? ” Historyk jest jednym z głównych badaczy przeszłości byłego prezydenta.
16 stycznia odwołał jednak wystąpienie “w związku z niedawną tragedią rodzinną państwa Wałęsów”. Miał na myśli śmierć Przemysława.
Ten komunikat nieoczekiwanie skomentował sam Wałęsa. “Sławomir Cenckiewicz kłamco nie było dla mnie żadnego zaproszenia na Twoją konferencję, jeśli stchórzysz w piątek to ja zrobię konferencję o sprzecznych narracjach” – napisał na Facebooku. Sławomir Cenckiewicz kłamco nie było dla mnie żadnego zaproszenia na Twoją konferencje, jeśli stchórzysz w piątek to ja zrobię konferencję o sprzecznych narracjach. Opublikowany przez Lech Wałęsa na 18 styczeń 2017 Cenckiewicz nie pozostał mu dłużny. “Lech Wałesa atakuje mnie za to, że chcąc uszanować porządek moralny i prawo do spokoju jego rodziny (o co jeszcze w dniu śmierci Przemysława apelował przecież jego syn Jarosław) zrezygnowałem z wygłoszenia referatu (…). Wcześniej składano mu (Wałęsie – red.) wielokrotnie oferty dyskusji i spotkań, które konsekwentnie odrzucał przy okazji ordynarnie mnie obrażając (nierzadko też moją mamę)”. Lech Wałęsa nie zachowuje powagi związanej z żałobą po zmarłym synu ś.p. Przemysławie (w takich wypadkach w polskiej… Opublikowany przez Sławomir Cenckiewicz na 18 styczeń 2017 “Żałoba w polskiej tradycji po zmarłym synu nie trwa 3 miesiące tylko od 9 miesięcy do roku. Jej zewnętrznym przejawem jest zazwyczaj noszenie czarnych ubrań oraz powstrzymywanie się od korzystania z rozrywki (najczęściej od tańca i picia alkoholu). Każdy rodzic emocjonalnie indywidualnie przechodzi ten proces i ma do tego prawo. Nikt kto nie stracił własnego dziecka nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie bólu jaki przeszywa serce rodzica” – odpowiedział z kolei Wałęsa. Sławomir Cenckiewicz po raz kolejny w tym co pisze jest nieprecyzyjny albo wręcz pisze bzdury. Żałoba w polskiej… Opublikowany przez Lech Wałęsa na 18 styczeń 2017 Źródło: Newsweek Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl POLUB NAS NA FACEBOOKU

Similarity rank: 3.2
Sentiment rank: -1.8