Home Polish Polish — mix Puchar Polski siatkarek: Faworytki w ćwierćfinale, ale są niespodzianki

Puchar Polski siatkarek: Faworytki w ćwierćfinale, ale są niespodzianki

304
0
SHARE

NewsHubDo takich niewątpliwie można zaliczyć wyniki meczu pierwszoligowej Wisły Warszawa z Eneą PTPS Piła. Zawodniczki Wisły po emocjonującym i obfitującym w wiele zmian akcji tie-breaku pokonały 8. Ekipę Orlen Ligi. Teraz liderki pierwszej ligi czeka niełatwe zadanie, w ćwierćfinale zmierzą się z liderem Orlen Ligi Chemikiem Police, który bez problemów pokonał ŁKS Commercon Łodź 3:0.
„Cieszymy się, że nasza przygoda z Pucharem Polski trwa dalej. Jesteśmy w ćwierćfinale i zagramy z Chemikiem Police, a ten klub jest marką samą w sobie” – mówiła po meczu kapitan stołecznego zespołu Karolina Ciaszkiewicz-Lach.
Ciężką przeprawę z innym pierwszoligowcem miała drużyna Developres SkyRes Rzeszów. Mecz w Wieliczce z miejscowym WTS zakończył się dopiero w tie-breaku. Pięć setów potrzeba było także w Legionowie, by wyłonić zwycięzcę rywalizacji 1/8 finału. Miejscowa drużyna prowadziła w meczu 2:0, jednak nie wykorzystała swojej okazji. Jak się okazało w decydującej partii lepsze okazały się siatkarki Budowlanych Toruń, które w kolejnej rundzie zmierzą się z drużyną z Rzeszowa.
Szybko 1/8 finału na swoja korzyść rozstrzygnęły Impel Wrocław oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Wrocławianki 3:0 pokonały BKS Profi Crdeit Bielsko-Biała, Tauron w trzech setach pokonał Pałac Bydgoszcz.
Skład ćwierćfinałów uzupełniły Polski Cukier Muszynianka, który pokonał 3:2 Atom Trefl Sopot oraz Grot Budowlani Łódź.
Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 1 lutego. Finały w dniach 4-5 lutego odbędą się w Zielonej Górze.
Zestaw par spotkań 1/4 finału:
Wisła Warszawa – Chemik Police Developres SkyRes Rzeszów – Giacomini Budowlani Toruń Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna

Similarity rank: 0
Sentiment rank: -1.1