Home Polish Polish — mix Rajd Monte Carlo: Nie żyje jeden z kibiców

Rajd Monte Carlo: Nie żyje jeden z kibiców

400
0
SHARE

NewsHubNa zakręcie samochód Paddona wpadł w poślizg i uderzył prawą stroną w skalną ścianę tuż przy drodze. Auto wyleciało w powietrze i wylądował na boku. Niestety, przy okazji ucierpiał jeden z kibiców, który w konsekwencji zmarł. Według świadków, stał w niedozwolonym miejscu i robił zdjęcia nadjeżdżającym samochodom.
“Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala w Nicei. Mimo starań zespołu medycznego, zmarł. Wszczęto dochodzenie w sprawie tego wypadku i wszystkie zaangażowane strony wyraziły chęć współpracy” – napisano w oświadczeniu organizatorów Rajdu Monte Carlo.
“Jest mi niezwykle przykro z powodu tego wypadku. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi poszkodowanego. Trudno powiedzieć coś więcej w tej chwili. Jesteśmy w szoku po tym, co się stało” – przyznał Paddon, który został wycofany z rywalizacji.
Odcinek Entrevaux – Val de Chalvagne – Ubraye (21,3 km) został najpierw przerwany i po chwili definitywnie odwołany. Na mecie przed wypadkiem zameldowali się tylko dwaj kierowcy. Najszybszy był Belg Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC), który o 0,7 s wyprzedził czterokrotnego mistrza świata Francuza Sebastiena Ogiera (Ford Fiesta WRC).

Similarity rank: 2.1
Sentiment rank: -2.7