Home Polish Polish — mix Rodzinne miasto Melanii Trump w Słowenii liczy na boom turystyczny

Rodzinne miasto Melanii Trump w Słowenii liczy na boom turystyczny

395
0
SHARE

NewsHubW związku z inauguracją prezydentury miasto Melanii Trump zaprasza gości, dla których zaplanowano m.in. bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, wystawę lokalnych produktów, w tym wyrabiane na miejscu kiełbasy i wino, na zamku górującym nad miastem i festiwal przycinania winorośli – zapowiedział burmistrz Sreczko Ocvirk .
Ciastka jabłeczne “First Lady”, wykończone literką M na wierzchu i z doczepioną papierową amerykańską flagą, sprzedają się jak ciepłe bułeczki w piekarni Kruhek w 5-tysięcznej Sevnicy, na brzegu Sawy. – Schodzi nam ponad sto dziennie, więc te ciastka są w tych dniach naszym głównym towarem – opowiadała agencji Reutera sprzedawczyni Sergeja Gorenjec. Przyznała, że dzień pracy nieco się wydłużył, ale “wszyscy są zadowoleni i dumni z Melanii”.
Przewodnik Janez Levstik podkreślił, że w ciągu minionego roku, kiedy wraz z kampanią wyborczą w USA wzrosło zainteresowanie Melanią, liczba turystów w mieście się podwoiła. – Dotychczas mieliśmy głównie turystów słoweńskich, ale spodziewamy się w przyszłości więcej gości z zagranicy, głównie z krajów sąsiadujących – oznajmił.
Na początku byliśmy trochę nieprzygotowani na wzrost zainteresowania, ale teraz przywykamy do tego i spodziewamy się, że liczba turystów jeszcze wzrośnie w przyszłości – przyznała Mojca Pernovszek , dyrektorka lokalnego biura turystycznego KSzTM.
Sevnica, rodzinne miasto Melanii Trump / Shutterstock
Melania Trump wynajęła kancelarią prawną w Słowenii, która ma czuwać, by jej nazwisko ani wizerunek nie były wykorzystywane na niezliczonych produktach trafiających na rynek w jej rodzinnym kraju. W listopadzie 2016 roku prawnik przyszłej pierwszej damy ostrzegł, że wykorzystywanie zdjęć Melanii dla celów komercyjnych bez jej zgody jest nielegalne.
Nowa prezydentowa, urodzona jako Melanija Knavs w mieście Nove Mesto w 1970 roku, dorastała w pobliskiej Sevnicy, gdy Słowenia wchodziła w skład Jugosławii. W wieku 16 lat rozpoczęła karierę modelki, którą kontynuowała w Mediolanie i Paryżu, przed wyjazdem do Nowego Jorku w 1996 roku.
Według agencji AP najprawdopodobniej po raz ostatni odwiedziła Słowenię w lipcu 2002 roku, gdy przedstawiła Donalda Trumpa swoim rodzicom w miejscowości wypoczynkowej Bled nad jeziorem o tej samej nazwie.
Mieszkańcy Sevnicy zaprosili amerykańską parę prezydencką do złożenia wizyty w miasteczku.
Galeria Przejdź do galerii »
Donald Trump nowym prezydentem USA. Uroczystość w cieniu ulicznych protestów
Prezydent elekt Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ceremonia przekazania władzy przebiegała w cieniu gwałtownych protestów. Na ulice Waszyngtonu wyszli przeciwnicy Donalda Trumpa.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 2.8