Home Polish Polish — mix Ryszard Petru zapowiada pozew przeciwko redakcjom "Super Expressu" i "wSieci"

Ryszard Petru zapowiada pozew przeciwko redakcjom "Super Expressu" i "wSieci"

494
0
SHARE

NewsHubZarówno “Super Express” w sobotnim wydaniu, jak i portal wpolityce.pl w zapowiedzi poniedziałkowego numeru tygodnika “wSieci” podają, że dziennikarze dotarli do wykazów lotów krajowych i hoteli , w których w ubiegłym roku mieli zatrzymać się lider N Ryszard Petru oraz wiceszefowa partii Joanna Schmidt. WSieci pisze, że podróże i pobyt w luksusowych hotelach odbywały się na koszt podatnika.
Nowoczesna w komunikacie przesłanym PAP zapowiada, że Petru “w związku z próbą zniesławienia poprzez sugerowanie, że publiczne pieniądze wykorzystywał w prywatnym celu”, co – jak zapewnia partia – “nigdy nie miało miejsca”, wystąpi przeciwko obu redakcjom na drogę sądową z zadaniem sprostowania, przeprosin i wpłaty po 50 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W komunikacie partia zapewnia, że “wszelkie doniesienia z artykułów w SE i wSieci są całkowicie nieprawdziwe, oszczercze i skandaliczne” oraz “wszystkie wymienione w artykule hotele i wyjazdy były wyjazdami grupy posłów Nowoczesnej i miały charakter służbowy”.
“Artykuły prasowe rozpowszechniające nieprawdziwe informacje oraz w sposób niezgodny z prawdą insynuujące rzekome wydarzenia ze sfery życia prywatnego będą skutkowały złożeniem zawiadomienia do prokuratury o zniesławienie a także skierowaniem sprawy na drogę cywilną o ochronę dóbr osobistych” – napisano.

Similarity rank: 4.2
Sentiment rank: 1.5