Home Polish Polish — mix #RZECZoBIZNESIE: Roman Rewald: Rynki finansowe aprobują Trumpa POLECAMY KOMENTARZE

#RZECZoBIZNESIE: Roman Rewald: Rynki finansowe aprobują Trumpa POLECAMY KOMENTARZE

466
0
SHARE

NewsHubGość programu przyznał, że patrząc na rynki finansowe to oczekiwania biznesu amerykańskiego w Polsce, odnośnie prezydentury Trumpa są fenomenalnie dobre. – Rynki finansowe aprobują zmianę na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych, co jest nieco zdumiewające, ponieważ wszyscy uważali, że będzie odwrotnie. Okazuje się, że biznes jest bardzo zadowolony z tego, co się dzieje – mówił Rewald.
Zaznaczył, że inwestycje amerykańskie w Polsce bardziej opierają się na tym, co się dzieje w Polsce niż w USA. – Warunki w Polsce determinują biznes amerykański – mówił. – Biznes amerykański bardzo się przygląda temu, co się dzieje i bardzo ostrożnie na to patrzy. Nigdy nie wiemy ile inwestycji, które mogły być wprowadzone do Polski zostało przeniesione gdzie indziej – dodał gość.
Rewald zaznaczył ,że amerykańska zmiana na stanowisku prezydenta będzie miała niewielki wpływ na te inwestycje.
Ekspert zauważył, że gdy amerykańscy żołnierze są na jakimś terytorium, to jest ono lepiej chronione. – Z punktu widzenia biznesu inwestowanie w kraju, gdzie wiadomo będzie, że pojawi się lotniskowiec i będzie bronił amerykańskich interesów jest znacznie bezpieczniejsze, niż inwestowanie w kraju, w którym tego nie ma – ocenił.
Rewald stwierdził, że niepewność, co do tego, co zrobi Trump jest ogromna. – Nie wiadomo kogo słuchać – mówił. – Czy słuchać Trumpa, czy przyszłego sekretarza stanu, czy skarbu. Wszyscy mówią różne rzeczy i sobie nawzajem zaprzeczają. Niepewność jest ogromna. Biznes nie lubi niepewności. Biznes woli mieć złe wiadomości, ale stabilne – uzupełnił.
Gość przypomniał, że dwa kraje, których nie krytykował Trump w swoich wypowiedziach to Rosja i Wielka Brytania.
– Chiny pewnie będą rywalem bardziej dla Trumpa niż Rosja – mówił ekspert.
– Jeżeli patrzymy na interes narodu amerykańskiego, to utrzymanie integracji europejskiej jest w interesie Ameryki, ponieważ jest to ogromny sojusznik. I militarny, i gospodarczy, i handlowy. Im bardziej Europa jest zintegrowana, tym lepszym jest partnerem dla St. Zjednoczonych – tłumaczył Rewald.

Similarity rank: 0.4
Sentiment rank: 2.3