Home Polish Polish — mix Służby sprawdzają powiązania współpracowników Trumpa z Rosją

Służby sprawdzają powiązania współpracowników Trumpa z Rosją

420
0
SHARE

NewsHubAmerykańskie służby sprawdzają powiązania współpracowników Donalda Trumpa z Rosjanami. Jak pisze “New York Times”, w śledztwie analizowane są materiały z podsłuchanych rozmów oraz transakcje finansowe zawierane w przeszłości przez te osoby.
Pod lupą amerykańskich służb znalazł się między innymi były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort , który w przeszłości prowadził interesy na Ukrainie i w Rosji. On sam w e-mailu do redakcji “New York Timesa” nazwał całą sprawę “brudną zagrywką Demokratów” i stanowczo zaprzeczył, by w jakikolwiek sposób działał na rzecz Rosjan, pisząc, że to “kompletny fałsz”. Wiadomo, że wcześniej niektóre jego kontakty były sprawdzane przez NSA pod kątem związków z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.
Prześwietlani są też Carter Page, biznesmen, w kampanii wyborczej doradca Trumpa do spraw zagranicznych, a także znany republikański specjalista od marketingu politycznego, doktor Roger Stone .
Według gazety, powołującej się na informacje pochodzące od amerykańskich urzędników, śledztwo w tej sprawie prowadzi Federalne Biuro Śledcze, wspomagane przez Centralną Agencję Wywiadowczą, Agencję Bezpieczeństwa Narodowego oraz departament przestępstw finansowych Departamentu Skarbu.
“New York Times” przypomina, że lada moment Donald Trump jako prezydent przejmie nadzór nad amerykańskimi służbami bezpieczeństwa , co może spowodować, że śledztwa w sprawie jego współpracowników zostaną umorzone lub utkną w martwym punkcie.

Similarity rank: 3.3
Sentiment rank: 1.2