Home Polish Polish — mix Śmierć posła. Znane są wynik sekcji zwłok

Śmierć posła. Znane są wynik sekcji zwłok

395
0
SHARE

NewsHubSą wyniki sekcji zwłok posła Rafała Wójcikowskiego, który zginął w wypadku na trasie S8 pod Rawą Mazowiecką. Prokuratura Okręgowa w Łodzi przejęła śledztwo. Zbada, czy mogło dojść do nieprawidłowości podczas akcji ratowniczej, na czym one polegały i czy mogły przyczynić się do śmierci posła z Kukiz’15.
Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi w sprawie posła Rafała Wójcikowskiego informuje: – Sekcja zwłok stwierdziła bardzo rozległe, wielonarządowe obrażenia wewnętrzne, które doprowadziły do śmierci. Wstępnie można stwierdzić, że są one charakterystyczne dla wypadków. Zdaniem biegłego do ich powstania doszło w czasie gdy mężczyzna znajdował się w samochodzie.
– W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi, z których wynika, że jeden ze świadków zdarzenia sformułował zastrzeżenia co do prowadzonej akcji ratunkowej, w toku postępowania będą także prowadzone czynności, mające na celu ustalenie, czy istotnie mogło dojść do nieprawidłowości, na czym one polegały i czy mogły przyczynić się do śmierci posła – dodaje Kopania.
Do wypadku doszło w czwartek około godziny 6:20 na trasie S8, w rejonie miejscowości Chrzczonowice niedaleko Rawy Mazowieckiej. Poseł jechał samochodem VW Bora w kierunku Warszawy. Polityk miał stracić panowanie nad samochodem i uderzył w barierki. Tuż obok rozbitego samochodu Wójcikowskiego zatrzymał się drugi samochód, którego kierowca chciał udzielić pomocy rannemu. Chwilę później w stojący renault uderzyło nadjeżdżające drugie auto, w którym znajdowało się 7 osób. Łącznie, ranne zostały dwie osoby.
Poseł z Kukiz15 zginął w wypadku
Tajemnicza śmierć działacza Kukiz15 w Garwolinie
Zobacz też:

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -1.1