Home Polish Polish — mix Strażak stracił w pożarze cały dobytek. Pomoc od szefa MSWiA

Strażak stracił w pożarze cały dobytek. Pomoc od szefa MSWiA

369
0
SHARE

NewsHubBłaszczak do funkcjonariuszy: jesteście bohaterami, odznaczacie się etosem służby Decyzję o przyznaniu pomocy finansowej wręczył w piątek nadbryg. Leszek Suski – komendant główny PSP. Minister Błaszczak podziękował także podczas uroczystości strażakom, którzy przygotowali spot i nadal wspierają rodzinę w tym trudnym czasie.
Pożar w gospodarstwie państwa Drabów wybuchł w nocy 5 stycznia. Dzięki szybkiej ewakuacji nikt z rodziny nie odniósł obrażeń. Łącznie w akcji brało udział 35 osób. Bardzo utrudniały ją warunki atmosferyczne – silny wiatr oraz bardzo niska temperatura. Pomimo zaangażowania strażaków, pożar strawił większą część gospodarstwa.
#wieszwiecej | Polub nas
Zasadnicza część domu została uratowana, spalił się jednak jego przedsionek, kuchnia, łazienka i kotłownia, a także część gospodarcza z maszynami i samochodem. Dom obecnie nie nadaje się do zamieszkania i wymaga generalnego remontu. – Starszy strażak Mariusz Drab to człowiek, który z zaangażowaniem niósł pomoc innym. Teraz on jest osobą, która bardzo potrzebuje wsparcia. W pomoc zaangażowały się lokalne władze, przedsiębiorcy, media oraz ludzie o wielkim sercu. Koledzy z pracy, grudziądzcy strażacy zorganizowali zbiórkę pieniędzy oraz przygotowali spot, który zachęca, by wesprzeć rodzinę Drabów – informuje MSWiA.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 2.6