Home Polish Polish — mix Świętuje Sevnica, miasto Melanii Trump. Ciastka i nadzieja na turystów

Świętuje Sevnica, miasto Melanii Trump. Ciastka i nadzieja na turystów

364
0
SHARE

NewsHubMelania Trump. Ze słoweńskiej Sevnicy do Białego Domu – W związku z inauguracją prezydentury miasto Melanii Trump zaprasza gości, dla których zaplanowano m.in. bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, wystawę lokalnych produktów, w tym wyrabiane na miejscu kiełbasy i wino, na zamku górującym nad miastem i festiwal przycinania winorośli – mówił burmistrz Sreczko Ocvirk.
Ciastka z jabłkami „First Lady”, z literką „M” na wierzchu i z doczepioną papierową amerykańską flagą, sprzedają się rewelacyjnie w piekarni Kruhek w 5-tysięcznej Sevnicy na brzegu Sawy. – Schodzi nam ponad sto dziennie, więc te ciastka są w tych dniach naszym głównym towarem – opowiadała agencji Reutera sprzedawczyni Sergeja Gorenjec. Przyznała, że dzień pracy nieco się wydłużył, ale „wszyscy są zadowoleni i dumni z Melanii”.
Bakeries and cafes in Sevnica are offering special Melania-themed food, and one shoe manufacturer is offering White House slippers. pic.twitter.com/Ga1tTS7yt0 — Simon Mugisha (@Ninye_Mugisha) 20 stycznia 2017
Przewodnik Janez Levstik podkreślił, że w ciągu minionego roku, kiedy wraz z kampanią wyborczą w USA wzrosło zainteresowanie Melanią, liczba turystów w mieście się podwoiła. – Dotychczas mieliśmy głównie turystów słoweńskich, ale spodziewamy się w przyszłości więcej gości z zagranicy, głównie z krajów sąsiadujących – oznajmił.
#wieszwiecej | Polub nas
Trzecia żona i ośmioro wnucząt. Poznajcie rodzinę Trumpa – Na początku byliśmy trochę nieprzygotowani na wzrost zainteresowania, ale teraz przywykamy do tego i spodziewamy się, że liczba turystów jeszcze wzrośnie w przyszłości – przyznała Mojca Pernovszek, dyrektorka lokalnego biura turystycznego KSzTM.
Sevnica in Slovenia: Home town of Melania Trump: Melania Trump’s home town is known for the sale of pants – and a… https://t.co/KQayjSjDIB — Politic (@Politics_news1) 20 stycznia 2017 Pierwsza dama broni wizerunku
Melania Trump wynajęła kancelarią prawną w Słowenii, która ma czuwać, by jej nazwisko ani wizerunek nie były wykorzystywane na niezliczonych produktach trafiających na rynek w jej rodzinnym kraju. W listopadzie 2016 roku prawnik przyszłej pierwszej damy ostrzegł, że wykorzystywanie zdjęć Melanii dla celów komercyjnych bez jej zgody jest nielegalne.
Nowa prezydentowa, urodzona jako Melanija Knavs w mieście Nove Mesto w 1970 roku, dorastała w pobliskiej Sevnicy, gdy Słowenia wchodziła w skład Jugosławii. W wieku 16 lat rozpoczęła karierę modelki, którą kontynuowała w Mediolanie i Paryżu, przed wyjazdem do Nowego Jorku w 1996 roku.
Slovénie: Melania Trump fait rêver les habitants de Sevnica, sa ville natale https://t.co/Y6uMDxkKeS — RTBF info (@RTBFinfo) 19 stycznia 2017 Według agencji AP najprawdopodobniej po raz ostatni odwiedziła Słowenię w lipcu 2002 roku, gdy przedstawiła Donalda Trumpa swoim rodzicom w miejscowości wypoczynkowej Bled nad jeziorem o tej samej nazwie.
Mieszkańcy Sevnicy zaprosili amerykańską parę prezydencką do złożenia wizyty w miasteczku.
The US inauguration is a big deal for this small town in Slovenia: By DARKO BANDIC The Associated Press SEVNICA,… https://t.co/VzOjhu4kI5 — Politcs Charleston (@POLSCharleWest) 20 stycznia 2017

Similarity rank: 2.1
Sentiment rank: 5.9