Home Polish Polish — mix Tragedia w Melbourne. Kierowca wjechał w ludzi

Tragedia w Melbourne. Kierowca wjechał w ludzi

387
0
SHARE

NewsHubTrzy osoby zginęły, a 20 innych zostało rannych po tym, jak samochód wjechał w tłum ludzi w centrum Melbourne. Tragedia miała miejsce o 13:30 lokalnego czasu niedaleko ulicy Bourke Street Mall w centrum Melbourne. Policja poinformowała, że incydent nie był związany z terroryzmem. Kierowca został zatrzymany.
Mężczyzna najpierw w chaotyczny sposób jeździł po głównym skrzyżowaniu w centrum Melbourne, po czym skręcił na deptak Bourke Street Mall i celowo zaczął wjeżdżać w znajdujących się tam ludzi – poinformował przedstawiciel lokalnej policji Stuart Bateson dodając, że kierowcę zatrzymano na miejscu zdarzenia. Wedle słów Batesona mężczyzna nie stanowi już zagrożenia dla mieszkańców
Policja podejrzewa, że incydent miał związek z wcześniejszym atakiem z użyciem noża, do którego doszło na południu miasta. Funkcjonariusze twierdzą natomiast, że zdarzenie nie jest atakiem terrorystycznym.
Z nagrania wideo przekazanego mediom przez jednego ze świadków incydentu wynika, że dwie osoby podeszły do samochodu, próbując powstrzymać kierowcę. – On był do połowy wysunięty z auta. Wyglądał, jakby mu było wszystko jedno – powiedział świadek australijskiej telewizji.
Inny świadek opowiadał lokalnej gazecie “Age”, że policyjny radiowóz uderzył w samochód oraz że policjanci oddali strzały w jego kierunku, a następnie wyciągnęli kierowcę z pojazdu.
Na nagraniu wideo ze śmigłowca należącego do jednej z redakcji widać uzbrojonych policjantów stojących obok miejsca, gdzie doszło do incydentu. Kilku funkcjonariuszy znajduje się obok ubranego tylko w bieliznę mężczyzny leżącego na chodniku, z rękami w kajdankach. Policjanci sprawdzają mocno zniszczony czerwony samochód.
– Nie zatrzymywał się. Przechodnie próbowali uciekać, ale on nadal wjeżdżał w ludzi – opowiadał jeden ze świadków cytowany przez dziennik “Herald Sun”.
– To była rzeź na chodniku – powiedziała agencji AFP kobieta, która widziała incydent.
Zamknięto pobliskie ulice. Kilka przecznic dalej trwa wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open, a do Melbourne z tej okazji zjechały tysiące turystów. Według policji turniej odbywa się bez przeszkód.
Australia podwyższyła poziom zagrożenia terrorystycznego po zamachu z grudnia 2016 roku w Berlinie, gdzie 12 osób zginęło, kiedy ciężarówka wjechała w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym.
Australijska policja ogłosiła, że zatrzymała kilka osób, które planowały ataki w Boże Narodzenia w Melbourne
Zobacz widoe. Dwa poważne zamachy w Europie
Jest nagranie z zamachu w Jerozolimie. FILM OD 18 LAT
Podejrzany o zamach w Stambule nadal na wolności. Policja zatrzymała niewłaściwego człowieka
Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -1