Home Polish Polish — mix tunel pod kanałem La Manche pozwoli Wielkiej Brytanii ochronić Europę przed Rosją

tunel pod kanałem La Manche pozwoli Wielkiej Brytanii ochronić Europę przed Rosją

306
0
SHARE

NewsHubBrytyjskie siły zbrojne przeprowadziły ćwiczenia, podczas których po raz pierwszy wykorzystały tunel pod kanałem La Manche do transportu sprzętu opancerzonego na kontynent — podaje gazeta The Sun.
Według dziennika taki sposób w przypadku konfliktu z Rosją pozwoli brytyjskiej armii na szybkie przerzucenie swoich sił i środków na kontynent. W ciągu kilku kolejnych lat brytyjskie bazy wojskowe na terytorium Niemiec zostaną zamknięte i kierownictwo brytyjskich sił zbrojnych szuka nowych sposobów transportu ciężkiego sprzętu na kontynentalną część Europy.
The Sun pisze, że w latach zimnej wojny ćwiczenia z wykorzystaniem sieci kolejowej do przerzucenia wojsk były zjawiskiem dość częstym. Jednak po jej zakończeniu ten sposób stopniowo odszedł w niepamięć, ponieważ większa część operacji zbrojnych odbywała się na Bliskim Wschodzie.
Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii podkreśliło, że ćwiczenia przebiegły pomyślnie i możliwość wykorzystywania tunelu pod kanałem La Manche „zwiększa mobilność brytyjskich sił zbrojnych”.

Similarity rank: 0
Sentiment rank: 0