Home Polish Polish — mix W Zakopanem rozpoczyna się weekend ze skokami narciarskimi!

W Zakopanem rozpoczyna się weekend ze skokami narciarskimi!

383
0
SHARE

NewsHubStoch po wygraniu TCS: ciśnienie było do samego końca Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrał Stephan Leyhe przed Jernejem Damjanem oraz Peterem Prevcem. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był ósmy.
Sobotni konkurs drużynowy będzie drugim w tym sezonie. W grudniu – w Klingenthal – wygrali Polacy. To było pierwsze zwycięstwo naszej kadry w historii. – Cieszę się, że są tacy zawodnicy. Lepiej nie mogłem sobie tego wymarzyć – stwierdził Adam Małysz, dyrektor-koordynator skoków w Polskim Związku Narciarskim.
#wieszwiecej | Polub nas
Polacy są na prowadzeniu w Pucharze Narodów. W międzypaństwowej rywalizacji – nad drugimi Austriakami mają 168 punktów przewagi. Trzeci – Niemcy – tracą ponad 350 punktów.
„Inni się nas boją. Chwalą, ale nie śpią”. Małysz o sukcesie Stocha Stoch powalczy o rekord Małysza
W niedzielę konkurs indywidualny. Pozycji lidera bronił będzie Kamil Stoch. Stanie przed szansą na swoje 20. zwycięstwo w karierze i czwarte w Zakopanem. Jeśli wygra, zrówna się z Adamem Małyszem pod względem triumfów na Wielkiej Krokwi.
– Cieszę się, że te konkursy będą w Zakopanem, one mają swoją magie, mam nadzieje, że przyjdzie dużo kibiców, że będą nas wspierać, a przede wszystkim będą nas wspierać i cieszyć się dalekimi skokami, nie tylko naszymi, ale każdym dalekim skokiem. Będą wspierać wszystkich zawodników tak jak zwykle – stwierdził Kamil Stoch.
O to skoczek z Zębu nie musi się martwić. Z puli ponad 23 tysięcy biletów już kilka dni temu nie został ani jeden.
Austriackie media: Kamil Stoch nowym królem przestworzy Skoki z Zakopanego w TVP Info
Kamil Stoch wygrał trzy ostatnie konkursy z rzędu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma 833 punktów. Drugie miejsce zajmuje Norweg Daniel Andre Tande – z 767 punktami, a trzecie Słoweniec Domen Prevc.
W Zakopanem nie wystąpi natomiast Stefan Kraft. Zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Austriak ma zapalanie zatok i lekarze nie zgodzili się na jego start na Wielkiej Krokwi.
Dotychczas polscy skoczkowie na najwyższym stopniu podium w Zakopanem stawali dziewięciokrotnie. Drużynowo nie wygrali nigdy, raz byli drudzy, raz trzeci. A już w sobotę i niedzielę specjalne wydanie porannego programu w TVP Info – z Zakopanego.

Similarity rank: 2.2
Sentiment rank: 0