Home Polish Polish — mix Włochy: z zasypanego hotelu wydobyto 3 ciała; jest ponad 20 zaginionych

Włochy: z zasypanego hotelu wydobyto 3 ciała; jest ponad 20 zaginionych

337
0
SHARE

NewsHubZ hotelu zasypanego przez lawinę w Abruzji we Włoszech wydobyto w czwartek trzy ciała – podały media, powołując się na ekipy ratunkowe. Ponad 20 osób jest zasypanych. Ratownicy z psami przeszukujący zwały śniegu i rumowisko nie natrafili na ślady życia.
Lawina o ogromnej masie śniegu i kamieni runęła na hotel w środę po serii silnych wstrząsów sejsmicznych, których epicentrum znajdowało się w Abruzji.
Uratowało się dwóch gości hotelu, którzy w chwili zejścia lawiny byli na zewnątrz budynku. Obaj są wyziębieni, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mężczyzn powiedział włoskim mediom, że w środę po południu podniósł alarm i zaczął wzywać pomoc, ale początkowo mu nie uwierzono, gdy mówił, że hotel zawalił się pod ogromną masą śniegu i skalnych fragmentów.
Ratownicy po całonocnym marszu przez śnieg dotarli do położonego na odludziu hotelu w czwartek rano. Dotąd wydobyli ciała trzech osób.
Świat
Włochy: ratownicy dotarli do zasypanego przez lawinę hotelu; wiele ofiar
W środku hotelu w Abruzji we Włoszech, na który w środę zeszła lawina wywołana przez trzęsienie ziemi, leżą zwały śniegu i gruzów. Zdjęcia pokazała w czwartek telewizja SkyTG24. Ratownicy nie wykluczają, że mogła zginąć większość z 30 zaginionych tam osób.
“Wołamy, ale nikt nie odpowiada” – mówią. Według ich relacji towarzyszące im psy z pogotowia górskiego również nie wykryły obecności nikogo.
Władze prowincji Pescara poinformowały, że gmach całkowicie zasypanego śniegiem hotelu został przesunięty przez siłę żywiołu o 10 metrów.
“Hotelu już nie ma” – powiedzieli pracujący na miejscu strażacy.
Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
sw/ ulb/ kar/

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -1.7