Home Polish Polish — mix Wyprowadzka z Białego Domu. Gdzie zamieszka Obama?

Wyprowadzka z Białego Domu. Gdzie zamieszka Obama?

593
0
SHARE

NewsHubKadencja Baracka Obamy powoli dobiega końca. Prezydent USA niedługo będzie musiał wyprowadzić się z Białego Domu. A gdzie się przeniesie? Jak się okazuje, Obama wraz z rodziną zamieszka w zabytkowej dzielnicy Waszyngtonu Sheridan-Kalorama. Wcześniej mieszkało w niej pięciu prezydentów Stanów Zjednoczonych.
Nowa rezydencja Obamów zlokalizowana jest przy cichej, spokojnej ulicy, niecałe pięć kilometrów od Białego Domu. W tamtej okolicy mieszkali niegdyś – przed lub już po zakończeniu kadencji – prezydenci Franklin D. Roosevelt, Herbert Hoover, Warren Harding, William Taft i Woodrow Wilson. Dom o powierzchni 760 metrów kwadratowych wynajęty w Kalorama ma osiem sypialni i dziewięć łazienek. Jest on własnością współzałożyciela Glover Park Grup, byłego rzecznika Białego Domu, Joe Lockharta i jego żony. Według lokalnych mediów ustępujący prezydent zamierza tam spędzić co najmniej kilka lat, aby umożliwić młodszej córce ukończenie szkoły Sidwell Friends School.
Sheridan-Kalorama to elegancka dzielnica położona w północno-zachodniej części miasta, z wieloma pięknymi zabytkowymi rezydencjami. – W pewnym okresie jej część była zaniedbana, ale podczas prezydentury Ronalda Reagana znacznie się poprawiło. W ostatnich kilku dekadach stała się jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic dla młodych profesjonalistów – wyjaśnił wieloletni mieszkaniec Waszyngtonu, Marek Michalski. W tym rejonie domy są położone blisko siebie, co może stanowić kłopot dla Secret Service. Zdaniem mieszkającej w okolicy konserwatorki, Sally Berk, Obama wybrał dom także ze względu na znajdujący się tam – oprócz garażu na dwa samochody – parking na osiem samochodów, a także basen.
Zobacz też:
Pływające UFO – jacht
Urodziny Michelle Obamy. Zobaczcie, jak się zmieniła
Poruszające zdjęcia Obamy z dziećmi

Similarity rank: 2.1
Sentiment rank: 0