Home Polish Polish — mix Z portalu Białego Domu zniknęły odniesienia do zmian klimatycznych

Z portalu Białego Domu zniknęły odniesienia do zmian klimatycznych

434
0
SHARE

NewsHubStrona internetowa poświęcona zmianom klimatycznym została zlikwidowana i nie zastąpiły jej żadne informacje dotyczące klimatu w kontekście polityki energetycznej nowej administracji – podaje “Chicago Tribune”. Zdumiewające jest też, że choć kwestie związane z imigracją stanowi jeden z głównych priorytetów rządu Trumpa, strony Białego Domu nie zawierają żadnej zakładki poświęconej temu tematowi – pisze chicagowski dziennik.
Gazeta Kongresu “The Hill” zwraca uwagę, że tak błyskawiczne usunięcie informacji dotyczących zmian klimatycznych jest ewidentnym znakiem, że nowe administracja “ma zamiar odciągnąć środki – i uwagę – od tej kwestii”.
“The Hill” przypomina, że Trump nazwał ocieplenie klimatu “mistyfikacją” propagowaną przez Chiny, by uczynić amerykański przemysł mniej konkurencyjnym.
Administracja Trumpa zapowiedziała tuż po inauguracji prezydenta odejście od inicjatyw ekologicznych poprzedniego gabinetu; podtrzymała także zobowiązanie do unieważnienia przyjętego przez administrację Baracka Obamy projektu Climate Action Plan, zakładającego zredukowanie gazów cieplarnianych o 26-28 proc. do 2025 roku w porównaniu z poziomem emisji z 2005 roku, i innych inicjatyw ekologicznych.
“Zniesienie tych restrykcji znacznie pomoże amerykańskim pracownikom, zwiększając pensje o ponad 30 miliardów dolarów w ciągu najbliższych siedmiu lat” – głosi oświadczenie nowego rządu.

Similarity rank: 0
Sentiment rank: 1.6