Home Polish Polish — mix Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło. MF podało dane za listopad

Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło. MF podało dane za listopad

199
0
SHARE

NewsHub923 miliardy to 923 amerykanskie 923 biliony I to prawie jeden amerykanski trylion. USA ma skumulowanego dlugu prawie 20 trylionow. Jesli zalozyc, ze amerykanska gospodarka to jest 20 polskich gospodarek ( a moze wiecej?) to znaczy, ze jestesmy w takiej samej sytuacji. Caly Swiat to jest jeden wielki niesplacalny dlug. Juz na rok 2016 zapowiadano fianansowy amargedon I jakby nigdy nic zaczal sie 2017 a Trump pewnie zeby cos osiagnac zadluzy USA gdzies tak na okolo nastepnych 5 trylionow czyli 25 trylionow skumulowanego dlugu. I co My wszyscy teraz zrobimy? I jak temu zaradzimy? I jaki mozemy miec pozytywny wplyw na cokolwiek?. A wlasnie, ze nic nie zrobimy a wplyw mozemy miec dokaldnie taki sam jaki mamy na ruch planet w Ukladzie slonenczym o galakycznym juz nie wspomne. Poki co codziennie modle sie za polski Rzad za Pania Premier I za Wicepremiera Morawieckiego oby Im sie powiodlo tak samo jak skoczkom.
Co ty bredzisz człowieku? 923 mld PLN to jakieś 235 mld USD.
Światem rządzi psychopatyczny bóg pieniądz. Wiara w jego wartość jest naszym przekleństwem.
Pora zmienić pro-lichwiarski zapis w konstytucji o zakazie finansowania projektów rządowych bezpośrednio z NBP.
Zakazać bankom prywatnym “tworzenia” pieniądza w formie zapisu księgowego. (Reforma islandzka)
Jesteśmy odpowiednio dużym krajem, żeby bez obaw samodzielnie bez obcych centralnych banków światowych, emitować bez odsetek dla banków komercyjnych pod postacią obligacji własną walutę. Nie po to tak walczą propagandowo aby na rozdzielić.
Biedne moje dzieci , wnuki… Mamy w kraju Wybitnych ekonomistów. Niech się wypowiedzą w tej kwestii. Czy jesteśmy na straconej pozycji i czekają nas rozbiory, czy też coś nas uratuje? Ratujcie!
Zapomniałeś wziąć lekarstw?
Lewatywa pod wysokim ciśnieniem cie uratuję , a potem młot pneumatyczny w czachę.
Węgry obniżyły podatki dla firm do 10%, zredukowały liczbę ministerstw z 16 do 9. Obniżają VAT. Zmniejszyli liczbę parlamentarzystów z 300 do 150, od dwóch lat mają nadwyżki budżetowe, nasz minister niedorozwoju nie chce obniżać podatków, właśnie wzrasta składka na ZUS o 8%, wzrosły ceny gazu, wody, prądu, rozwój gospodarczy na poziomie 3% jest dla naszego rządu satysfakcjonujący…
Jeśli mieliśmy iść drogą Węgier, to na słowach się skończyło.
Na szczęście tego co zrobi Trump nie da się przemilczeć, a nasz rząd będzie musiał kiedyś odpowiedzieć wyborcom: dlaczego mówią o Ameryce a to co robią to tylko naklejanie plasterków na to co zostało po ruskich komuchach…
“co zostało po ruskich komuchach… ”
Raczej po koszernych sowieckich komuchach, nie zostało, bo opanowali cały eurokołchoz. Pierwszy sowiecki rząd to poniżej 20% Rosjan.
Panie ministrze Ziobro, trzeba chyba przyśpieszyć odbieranie zagrabionych łupów, które to właśnie wpłynęły bezpośrednio na kondycję Polski. Tu trzeba ocenić bezczelność mafijnych rządów PO/PSL i fakt, że taki totalny łachmyta z PO usiłuje improwizować niedorzeczną wersję, że to “mądra polityka finansowa za czasów PO”, tj niewidzialne “oszczędności” pozwoliły na 500 + a nie wyeliminowanie znacznego procenta oszustw na podatku VAT. Choć, jak się przewrotnie oceni jego słowa to można mu przyznać rację, bo to jego środowisko zajmowało się “tym szlachetnym procederem” trzeba szukać jeszcze innych sposobów hochsztaplerstwa bo przez 8 lat zadłużyć Polskę jednocześnie ja wyprzedając na kwotę równą tej jaka komuchy wydały przez 45 lat odbudowując kraj po wojnie. Trzeba tych z PO i PSL wziąć za “OGI I PORZĄDNIE POTRZĄSAĆ” tam, w głębokich kieszeniach, kryją się, w dużej części, długi Polski.
odsetki panie, odsetki gigantycznych kredytów na teoretyczne państwo wczorajsze .
Zwracam uwagę na fakt, że SP podało właśnie te informacje do publicznej wiadomości. Nie pamiętam, by poprzednie rządy PO-PSL kiedykolwiek to zrobiły. Sam fakt wzrostu zadłużenia może martwić, ale dużo istotniejsza jest jego wielkość BEZWZGLĘDNA. A tę wielkość wypracowała koalicja PO-PSL przez osiem lat swoich rządów. Zadłużenie łatwo ulega zmianie na skutek światowych zmian w gospodarce i na rynkach finansowych, na co Polska ma mały wpływ. A zmiany te są tym większe im wyższy jest dług.
Nic bardziej mylnego, gdyby decydująca była wartość bezwzględna zadłużenia, Grecja udzielałyby w tej chwili pomocy (obwarowanej zapewne surowymi warunkami) Niemcom w spłacaniu ich o wiele większego długu publicznego. Najważniejsze są wysokość długu jako % PKB i dynamika gospodarki, a pod tym pierwszym względem niestety zmierzamy w złym kierunku.
No i mamy efekty dobrej zmiany…… a teraz zachęcam do komentowania wszystkich zwolenników.
Zygmunt ci wytłumaczył bardzo dokładnie, prześpij się z tymi cyferkami zanim coś jeszcze wystękasz
Bardzo chętnie:
2007 527,4 mld zł
2008 569,9 mld zł
2009 631,5 mld zł
2010 701,8 mld zł
2011 771,1 mld zł
2012 793,9 mld zł
2013 838,1 mld zł
2014 780,0 mld zł
Przeniesienie części obligacyjnej OFE do ZUS i umorzenie obligacji wartych ok. 150 mld zł
2015 834,5 mld zł
Kolosie 44, czyli mega-przyglupie trollowaty-skomentuj merytorycznie ta przekonywujaca tabelke. Bo ja widze ze PO-PSL robilo bardzo dobra zmiane tylko w obrebie zlodziejskiego napychania wlasnych kieszeni.
uderz w stół a nożyce same się odezwą albo inaczej winny zawsze się tłumaczy a wy ludzie małej wiary dalej sobie tak tłumaczcie dobrą zmianę i pewnego dnia obudzicie się z ręką w nocniku. Zamiast zmniejszać dług powiększamy go przez rozdawnictwo ale to takie proste że tego nie widzicie.
Drogi i bardzo oporny kolosie44,
powtórzę, tym razem wraz z odnośnikami, tak by każdy, nawet opłacany troll mógł zrozumieć:
Dług publiczny / PKB – maleje!
dług publiczny % PKB uwagi
2007 527,4 mld zł 44%
2008 569,9 mld zł 47%
2009 631,5 mld zł 50%
2010 701,8 mld zł 53%
2011 771,1 mld zł 54%
2012 793,9 mld zł 54%
2013 838,1 mld zł 56% Uchylenie I progu ostrożnościowego
2014 780,0 mld zł 51% Przeniesienie części obligacyjnej OFE do ZUS i umorzenie obligacji wartych ok. 150 mld zł
2015 834,5 mld zł 51%
2016 923 zł co daje jakieś 49% PKB
Prz nowym budżecie Państwa na 2017 powinno dojść do znacznego wyhamowania wzrostu (kolosalnych) odsetek.

Continue reading...