Home Polish Polish — mix Zmarł prezydent Stargardu Sławomir Pajor. Miał 58 lat

Zmarł prezydent Stargardu Sławomir Pajor. Miał 58 lat

394
0
SHARE

NewsHubSławomir Pajor był prezydentem Stargardu od 2002 r.
Był absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończył studia ekonomiczne. Pracował na kierowniczych stanowiskach w administracji samorządowej, m.in. w powiatowym urzędzie pracy w Łobzie a także w urzędach rejonowych w Stargardzie i w Pyrzycach.
Od 1990 do 1994 był członkiem rady miasta i gminy Pyrzyc, które było jego rodzinnym miastem. W latach 1998 – 2002 zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność.
W 2002 wygrał wybory na urząd prezydenta Stargardu Szczecińskiego. Podczas kolejnych wyborów w 2006 r. skutecznie ubiegał się o reelekcję jako polityk bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ponownie wybrany został na stanowisko prezydenta Stargardu w 2010 r. W 2014 r. został po raz kolejny wybrany na prezydenta Stargardu w II turze głosowania. Kandydował z ramienia komitetu wyborczego organizowanego przez lokalne ugrupowania oraz Platformę Obywatelską.
– Prezydent zawsze stawiał na pracę zespołową, dlatego po jego tragicznej śmierci zespół będzie dalej sprawnie funkcjonował. Pomimo głębokiego smutku, w którym jesteśmy dzisiaj pogrążeni – w rozmowie z Wirtualną Polską mówi Rafał Zając, zastępca prezydenta miasta. – W sensie formalnym decyzja o osobie, która zastąpi Stanisława Pajora należy do Prezesa Rady Ministrów. Następnie komisarz wyborczy będzie musiał rozpisać przedterminowe wybory, na co po decyzji premier ma 90 dni. Ktokolwiek zostanie wybrany, jestem przekonany, że godnie przejmie stery miasta. W tej chwili mamy rozdarte serca. Prezydent zapisał się złotymi zgłoskami w historii Stargardu. Seria strategicznych inwestycji, nad którymi pracował będzie jego dziedzictwem – komentuje Rafał Zając.
W 2015 r. został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla samorządu terytorialnego.
Oprac. Adam Styczek / Marcin Makowski

Similarity rank: 1.2
Sentiment rank: -2.4