Home Polish Polish — mix Bochenek: Obserwowaliśmy wystąpienia liderów opozycji z zażenowaniem

Bochenek: Obserwowaliśmy wystąpienia liderów opozycji z zażenowaniem

83
0
SHARE

Dziś z zażenowaniem obserwowaliśmy wystąpienia liderów opozycji, były bez żadnych konkretów; to jest sposób na obecność PO i Nowoczesnej w polskiej polityce – manipulowanie faktami – powiedział w piątek po głosowaniu nad wotum nieufności rzecznik rządu Rafał Bochenek.
W piątek w Sejmie najpierw odbyła się debata nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności rządowi, w której udział wzięli liderzy partii zasiadających w Sejmie oraz premier Beata Szydło; następnie w głosowaniu wniosek ten został odrzucony.
“Dzisiaj nastawialiśmy się na merytoryczną dyskusję; niestety z zażenowaniem obserwowaliśmy wystąpienia liderów opozycji, którzy byli wręcz nieprzygotowani” – powiedział po głosowaniu nad wotum rzecznik rządu.
Według Bochenka, lider PO Grzegorz Schetyna, który uzasadniał wniosek, “wyszedł, można powiedzieć, wręcz niepewnym krokiem na mównicę i chyba nie wierzył w to, co sam mówił”. “I wychodząc na ring z kobietą okazało się, że został znokautowany” – stwierdził rzecznik rządu.
“Te wystąpienia były bez żadnych konkretów, cały czas sączenie kłamstw, nieprawdy, przez Grzegorza Schetynę. To jest sposób na obecność PO i Nowoczesnej w polskiej polityce – manipulowanie faktami, manipulowanie danymi, bez żadnych konkretów” – ocenił rzecznik rządu.
“My te fakty, te konkrety chcieliśmy państwu przybliżyć” – dodał, nawiązując do wystawy o dokonaniach rządu Beaty Szydło, którą w Sejmie przygotowało PiS.

Similarity rank: 3.1
Sentiment rank: 0