SHARE

Dwa kolejne zarzuty o charakterze korupcyjnym przedstawiła prokuratura Jarosławowi Wardędze, asystentowi Józefa Piniora. CBA zatrzymało b. senatora i jego asystenta pod koniec listopada ub. roku.
Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek. Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. Naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu prok. Piotr Baczyński powiedział w czwartek PAP, że postawione Wardędze zarzuty dotyczą “udzielenia obietnicy załatwienia sprawy w zamian za przyjęte korzyści majątkowe”.
“Mogę tylko ogólnie powiedzieć, że jedna ze spraw miała być załatwiona w Warszawie, druga we Wrocławiu. W jednym przypadku chodziło o przyjętą kwotę kilku tysięcy, w drugim – kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień” – powiedział PAP prok. Baczyński.
Prokurator nie chciał ujawniać bliższych szczegółów. Dodał, że w sprawie badane są różne wątki, więc niewykluczone są kolejne zarzuty dla podejrzanych.
Głos Wielkopolski podał w czwartek, że śledczy zarzucili Wardędze przyjęcie kilku tysięcy złotych od małżeństwa z Wrocławia oraz kilkudziesięciu tysięcy złotych od pewnego mężczyzny. Tym pierwszym, rzekomo za pieniądze, miał pomóc w uniknięciu eksmisji z wrocławskiego mieszkania. Temu drugiemu – w załatwieniu kłopotów w warszawskich instytucjach. Prok. Baczyński nie chciał komentować tych doniesień.
W ub. roku Jarosław Wardęga usłyszał siedem zarzutów dotyczących przestępstw o charakterze korupcyjnym.
W grudniu ub. roku poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie b. senatora i jego asystenta. Pinior zadeklarował, że udowodni w sądzie swą niewinność. Zarówno Pinior jak i Wardęga zgodzili się na podawanie nazwisk.

Similarity rank: 5.3
Sentiment rank: -3.2
© Source: http://www.wnp.pl/informacje/kolejne-zarzuty-dla-asystenta-jozefa-piniora,296453_1_0_0.html All rights are reserved and belongs to a source media.