SHARE

Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście wyjaśnia okoliczności, w których mogło dojść do powstania u 2–miesięcznego chłopca obrażeń ciała, m.in. złamań kości czaszki. Zatrzymano 21–letnią matkę dziecka. – Poczytaj o najważniejszych wydarzeniach z kraju. Poznaj opinie i komentarze. Weź udział w dyskusji.
Poinformował o tym w piątek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.
Jak wyjaśnił, zawiadomienie w tej sprawie złożył w piątek Ośrodek Pediatryczny przy ulicy Spornej w Łodzi.
W czwartek do placówki został przyjęty 2–miesięczny chłopiec, przywieziony przez matkę na badania kontrolne. Niepokój lekarza wzbudził w krwiak obrębie oczodołu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niemowlęcia także złamania czaszki. Zdaniem szpitala, może to wskazywać na zespół dziecka maltretowanego.
Matka dziecka w rozmowie z lekarzem twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie samoistnie podczas snu. Przeczy temu jednak ocena wyrażona przez szpital, a także uzyskana opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, którego zdaniem ujawnione obrażenia najprawdopodobniej są wynikiem urazu – mówi Kopania.
Prokuratorzy i policjanci ustalają okoliczności, w których doszło do powstania obrażeń. W piątek zatrzymana została 21–letnia matka chłopca. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkała wraz ze swoim konkubentem.

Similarity rank: 6.2
Sentiment rank: -0.9
© Source: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/547996,lodz-chlopiec-dziecko-obrazenia-glowy-szpital-prokuratura-sledztwo-matka.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-Wiadomosci+%28RSS+-+Dziennik+-+Wiadomosci%29 All rights are reserved and belongs to a source media.