Home Polish — mix Deszczowa i pochmurna niedziela

Deszczowa i pochmurna niedziela

171
0
SHARE

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przed południem opady deszczu ze śniegiem i deszczu, głównie we wschodniej części kraju.
Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowo-zachodnia oraz południowa znajduje się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Azorów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże z ośrodkami w południe nad północną Skandynawią, Islandią i Zatoką Pomorską.
Polska jest w zasięgu niżu i strefy frontu z nim związanego, który przemieszczać się będzie w przez północną Polskę w kierunku Białorusi. Napływa polarno-morska masa powietrza.
Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 984 hPa i dalej będzie szybko spadać, wieczorem zacznie rosnąć.
W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przed południem opady deszczu ze śniegiem i deszczu, głównie we wschodniej części kraju. W drugiej części dnia opady deszczu postępujące od zachodu w głąb kraju. Temperatura maksymalna od 4 st. C, 6 st. C na północy i wschodzie kraju oraz miejscami w rejonach podgórskich do 7 st. C, 10 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wschodzie oraz na krańcach północnych i w Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h.
PAP/RIRM

Sentiment rank: -0.4