Home Polish — mix Pełne poparcie prezydenta RP dla operacji w Syrii

Pełne poparcie prezydenta RP dla operacji w Syrii

324
0
SHARE

“Putin uważa amerykańskie ostrzały (rakietowe) w Syrii za agresję przeciwko suwerennemu państwu” – powiedział rzecznik Kremla.
Arabia Saudyjska oświadczyła w piątek, że w pełni popiera ataki USA na cele wojskowe w Syrii. Nocny nalot na syryjską bazę lotniczą Szajrat to według Rijadu „odważna decyzja” prezydenta USA Donalda Trumpa podjęta w reakcji na atak chemiczny reżimu na cywilów.
Odpowiedzialne źródło w ministerstwie spraw zagranicznych wyraziło pełne poparcie Królestwa Arabii Saudyjskiej dla amerykańskich operacji militarnych wymierzonych w cele wojskowe w Syrii, które były odpowiedzią na użycie przez reżim syryjski broni chemicznej wobec niewinnej ludności cywilnej
— głosi oświadczenie opublikowane przez państwową agencję prasową SPA .
W komunikacie pochwalono „odważną decyzję” prezydenta USA .
Siły USA w nocy z czwartku na piątek przeprowadziły atak z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk na syryjską bazę lotniczą Szajrat w prowincji Hims w środkowej części kraju. Według amerykańskiego wywiadu z bazy tej reżim syryjski przeprowadził atak z użyciem broni chemicznej na miejscowość Chan Szajchun. Zginęło w nim 86 osób, w tym 30 dzieci.
Również Wielka Brytania w pełni popiera atak rakietowy przeprowadzony w nocy przez siły USA na syryjską bazę lotniczą, z której reżim w Damaszku przypuścił atak z użyciem broni chemicznej na ludność cywilną – oświadczył w piątek rzecznik rządu w Londynie.
Rząd brytyjski w pełni popiera operację USA , która w naszej ocenie była właściwą odpowiedzią na barbarzyński atak reżimu syryjskiego z użyciem broni chemicznej i ma na celu zapobieżenie dalszym atakom
— podkreślił rzecznik.
Premier Australii Malcolm Turnbull oświadczył z kolei, że jego kraj popiera amerykański atak na syryjską bazę lotnictwa. Nazwał go „proporcjonalną i zgodną z potrzebami odpowiedzią”. Zaapelował do Rosji, by odegrała swą rolę w przywracaniu pokoju w Syrii.
Siły USA w nocy z czwartku na piątek przeprowadziły atak z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk na syryjską bazę lotniczą Szajrat w prowincji Hims w środkowej części kraju. Była to odpowiedź na wtorkowy atak chemiczny na opanowaną przez rebeliantów miejscowość Chan Szajchun, o który Stany Zjednoczone oskarżyły reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ataku chemicznym zginęło 86 osób, w tym 30 dzieci.
Według amerykańskiego wywiadu właśnie z bazy Szajrat reżim syryjski przeprowadził atak z użyciem broni chemicznej.
Czytaj dalej na następnej stronie ===>

Similarity rank: 6.9
Sentiment rank: -0.1