Home Polish Polish — mix Trump wycofuje USA z porozumienia klimatycznego

Trump wycofuje USA z porozumienia klimatycznego

178
0
SHARE

Agencje prasowe podają, że prezydent Donald Trump ogłosi w czwartek, że wycofa USA z porozumienia klimatycznego; według Reutera Trump oznajmi, że jest to spełnieniem jego wyborczej obietnicy ws. “przedkładania interesów amerykańskich p
“Poczynając od dzisiaj USA zaprzestaną implementacji porozumień paryskich” – powiedział Trump Dodał, że “amerykańscy pracownicy, których kocha (…) ” płacą cenę za postanowienia wynikające z tego traktatu w postaci kosztów, utraty miejsc pracy i ograniczenia produkcji w niektórych sektorach gospodarki.
Trump uzasadnił swą decyzję tym, że konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych, wynikająca z paryskich ustaleń, byłaby zbyt kosztowna dla USA, a on będzie zabiegał o “lepsze porozumienie”.
Porozumienie paryskie jest “w najwyższym stopniu niekorzystne dla USA”, działa natomiast na korzyść innych krajów – dodał.
Trump oznajmił też, że USA rozpoczną negocjacje w sprawie porozumienia, którego “warunki będą uczciwe dla USA”.
Agencje podały wcześniej w czwartek, że prezydent USA podjął decyzję o wycofaniu się z paryskiego porozumienia, a Biały Dom poinformował o tym swych politycznych sojuszników, którzy zabiegali o zerwanie porozumienia.

Continue reading...