Home Polish Polish — mix Szydło o walce z terroryzmem: Niech poprawność polityczną zastąpi rozsądek polityczny

Szydło o walce z terroryzmem: Niech poprawność polityczną zastąpi rozsądek polityczny

121
0
SHARE

Najważniejsze jest to, żeby mieć partnerów w Europie do rozmowy o tym, co zrobić, żeby walczyć z terroryzmem, Europa Środkowo-Wschodnia ma rozwiązania; niech poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym – powiedziała w sobotę premier Beata Szydło.
Szydło była pytana w TVP Info, co Europa może i powinna zrobić, żeby nie dochodziło więcej do zamachów terrorystycznych, takich jak te w Hiszpanii.
Premier przypomniała swoją wypowiedź z obrad Sejmu, że ” Europa musi się obudzić z letargu “. – I musi wreszcie zacząć myśleć o swoim bezpieczeństwie, o bezpieczeństwie swoich obywateli (…) . Trzeba się obudzić z letargu, trzeba postać z kolan i wreszcie nie bać się prawdzie spojrzeć w oczy – podkreśliła Szydło.
– Nie ma takiej ceny, za którą bezpieczeństwo Polaków byśmy mogli sprzedać, więc dla mnie najważniejsze jest to, żeby dzisiaj mieć partnerów w Europie, w elitach europejskich, do rozmawiania o tym, co zrobić, żeby walczyć z terroryzmem – powiedziała premier.
Oceniła, że z polityki migracyjnej, szczególnie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, niestety skorzystali ci, którzy dzisiaj “sieją śmierć wśród ludzi”. Podkreśliła, że Europa Środkowo-Wschodnia ma rozwiązania dot. walki z terroryzmem.
Szydło powiedziała, żeby nie bać się rozmawiać o terroryzmie. – Nie bać się o tym mówić, nie bać się rozmawiać, niech ta poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym – oświadczyła szefowa rządu .

Continue reading...