Home Polish Polish — mix Trzęsienie ziemi na włoskiej wyspie. Są ofiary

Trzęsienie ziemi na włoskiej wyspie. Są ofiary

100
0
SHARE

Dwie osoby zginęły, co najmniej 10 jest zaginionych i około 25 rannych – to aktualne skutki trzęsienia ziemi o magnitudzie 4 jakie zanotowane na włoskiej wyspie Ischia w Zatoce Neapolitańskiej. W gminie Casamicciola zawaliły się budynki mieszkalne. To tam skala zniszczeń jest największa. Trzęsienie wywołało panikę…
Dwie osoby zginęły, co najmniej 10 jest zaginionych i około 25 rannych – to aktualne skutki trzęsienia ziemi o magnitudzie 4 jakie zanotowane na włoskiej wyspie Ischia w Zatoce Neapolitańskiej. W gminie Casamicciola zawaliły się budynki mieszkalne. To tam skala zniszczeń jest największa. Trzęsienie wywołało panikę wśród ludzi, którzy wybiegli z budynków w strachu przed kolejnymi wstrząsami.
Ziemia zadrżała przed godziną 21. W tym czasie mnóstwo turystów przebywało w restauracjach i sklepach. Do wstrząsu doszło na głębokości 10 kilometrów i odczuwalny był on także w rejonie Neapolu. W chwili trzęsienia ludzie w panice wybiegli na ulice.
Zniszczenia na turystycznej wyspie określa się jako poważne. W wielu miejscach pracują ekipy medyczne. Jak podaje “La Repubblica” – zginęły dwie osoby, jest co najmniej dziesięciu zaginionych i około 25 rannych. Największe zniszczenia zanotowano w gminie Casamicciola na wyspie, gdzie zawaliły się budynki mieszkalne. To tam zginęła starsza kobieta, będąca jedną z ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi.
Trzęsienie ziemi nastąpiło tuż przed pierwszą rocznicą katastrofalnego wstrząsu w środkowych Włoszech, gdzie 24 sierpnia zeszłego roku w rejonie Amatrice zginęło 300 osób.
Chcieli wypocząć, a spotkała ich śmierć. Wydobyto 29 ciał
Lawina zeszła na hotel. „Jest wiele ofiar”
Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!

Continue reading...