Home Polish Polish — mix MRPiPS: bezrobocie poniżej 7 proc.

MRPiPS: bezrobocie poniżej 7 proc.

160
0
SHARE

6,9 proc. – tyle we wrześniu br. wyniosła stopa bezrobocia. To o 1,4 pkt. proc. mniej niż przed rokiem i o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc temu. Tak niskiego wskaźnika bezrobocia nie odnotowano od 1991 roku.
Stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu wyniosła 6,9 proc. i w porównaniu do sierpnia spadła o 0,1 punktu procentowego – poinformowało w czwartek MRPiPS. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku znacząco spadła liczba bezrobotnych. Wyraźnie wzrosła też liczba wolnych miejsc pracy.
Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu 6,9%. W stosunku do ubiegłego miesiąca oznacza to spadek o 0,1 pkt. proc. O taki sam wskaźnik spadła stopa bezrobocia w analogicznym okresie rok temu – we wrześniu 2016 roku stopa bezrobocia wyniosła 8,3%, podczas gdy miesiąc wcześniej było to 8,4%. Jak widać, stopa bezrobocia we wrześniu br. jest mniejsza aż o 1,4 pkt. proc. niż rok temu.
Spadek stopy bezrobocia w granicach od 0,1 do 0,2 punktu procentowego odnotowano w 14 województwach. W kolejnych 5 województwach (kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, podlaskim i świętokrzyskim) wskaźnik bezrobocia spadł o 0,2 punktu. Tylko w 2 województwach (pomorskim i wielkopolskim) natężenie bezrobocia w odniesieniu do poprzedniego miesiąca nie uległo zmianie.

Continue reading...