Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pogodny, ale zimny. Dlatego też przypominamy o ciepłych rękawiczkach i grubych skarpetach. Spr…
Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pogodny, ale zimny. Dlatego też przypominamy o ciepłych rękawiczkach i grubych skarpetach. Sprawdź, co pogoda szykuje na ten dzień.
W niedzielę w całej Polsce będzie słonecznie, bez opadów. Wiatr słaby i umiarkowany zawieje z południowego wschodu. Należy jednak być przygotowanym na mroźny dzień i jeszcze zimniejszy wieczór. Najcieplej będzie we Wrocławiu – temperatura wyniesie tam 1 stopień Celsjusza, najzimniej natomiast będzie w Krakowie: -3 stopnie. Wieczorem termometry pokażą nawet -7 st. C. Twórzcie razem z nami wielką mapę orkiestrowych serc!
Wideo
Prognoza temperatury na finał WOŚP Temperatura w poszczególnych miastach
GDAŃSK
Przez cały dzień utrzyma się mróz. Rano temperatura będzie wynosić -7 st. C. W ciągu dnia termometry maksymalnie pokażą -2 st. C. O godzinie 20, podczas pokazu fajerwerków w ramach Światełka do Nieba, które będzie można oglądać z Targu Węglowego, temperatura wyniesie -4 st. C.
KRAKÓW
Jak dbać o skórę zimą – 13-01-2018
Trudne warunki pogodowe zimą mogą bardzo negatywnie wpłynąć na skórę, pozbawiając ją naturalnej wilgoci i pozostawiając uczucie suchości, napięcia, a czasem swędzenia. czytaj dalej Rankiem -5 st. C. Potem cieplej, ale wciąż zimno: w najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie -3 st. C. Wszystkie rozgrzewające atrakcje, w tym koncert Elektrycznych Gitar i Enej, będą miały miejsce na Rynku. Tam, podczas pokazu fajerwerków o godzinie 20, termometry wskażą -5 st. C.
LUBLIN
Cały dzień mroźny. We wczesnych godzinach porannych temperatura wyniesie -6 st. C. W ciągu dnia będzie do -2 st. C. Choć muzyczne wydarzenia w ramach Finału 26. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się we wnętrzu Galerii Olimp, to o 20 gwiazda wieczoru Varius Manx zagra na scenie plenerowej. Temperatura, jaka będzie towarzyszyć zespołowi, to -7 st. C.
POZNAŃ
Najpierw powietrze z “magazynu mrozu”, potem szansa na wytęskniony śnieg – 12-01-2018
Najbliższe dni będą mroźne, ale suche – poinformował prezenter pogody TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Sytuacja może zmienić się w połowie przyszłego tygodnia. Jest szansa, że pojawi się wtedy wytęskniony przez wielu śnieg. czytaj dalej Temperatury przez cały dzień ujemne. Rano -6 st. C. Później do -2 st. C. W takiej temperaturze rozgrzeją się jednak uczestnicy biegu “Policz Się Z Cukrzycą” organizowanego w ramach WOŚP. O 20 Światełko do Nieba zostanie wystrzelone przy -2 st. C.
WARSZAWA
Tu mróz również utrzyma się przez cały dzień. Niedzielny poranek w Warszawie przyniesie temperaturę -6 st. C. W ciągu dnia nieco cieplej – termometry wskażą -1 st. C. Koncerty oraz pokaz fajerwerków odbędzie się na Placu Defilad. Światełko do Nieba puszczone zostanie o 20 w temperaturze -4 st. C.
WROCŁAW
Choć tutaj poranek będzie mroźny i termometry wskażą -3 st. C., to w niedzielę Wrocław będzie jedynym miastem, gdzie temperatura przekroczy 0 stopni. W ciągu dnia będzie 1 st. C, wieczorem natomiast, podczas uroczystego zwieńczenia 26 Finału WOŚP, fajerwerki rozświetlą niebo w temperaturze -3 st. C.
Prognoza pogody na niedzielę Coraz bliżej miliarda
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.
Powstała w 1993 roku – od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.
Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Continue reading...