Nie żyje Nikołaj Głuszkow – bliski współpracownik rosyjskiego oligarchy Borysa Bieriezowskiego, który zmarł pod Londynem. Ciało Głuszkowa znaleziono w jego londyńskim domu, a oddział antyterrorystyczny bada przyczyny tajemniczej śmierci. Więcej szczegółów w naTemat.
Nie żyje Nikołaj Głuszkow, współpracownik oligarchy Borysa Bieriezowskiego. To kolejna podejrzana śmierć Rosjanina w Londynie w ostatnich dniach. • Fot. Facebook.com / Damian Kudriavtsev Piotr Burakowski 13 marca 2018 W Wielkiej Brytanii odnaleziono ciało Rosjanina Nikołaja Głuszkowa. Był on bliskim współpracownikiem oligarchy Borysa Bieriezowskiego, który zmarł pod Londynem. Ciało Głuszkowa – byłego wicedyrektora rosyjskich linii lotniczych Aerofłot – odnaleziono w jego londyńskim domu w poniedziałek wieczorem. O śmierci 68-latka poinformował media, ale także przyjaciel zmarłego, dziennikarz Damian Kudryavtsev.
Dziennik “The Telegraph” poinformował, że o sprawie powiadomiło jako pierwsze rosyjskie radio Business FM, które powołało się na adwokata Głuszkowa, Andrieja Borowkowa. I choć Borowkow nie podał przyczyny śmierci, zdradził, że w Rosji Nikołaj Głuszkow został oskarżony o pranie pieniędzy i oszustwo. Policja poinformowała, że interweniowała w sprawie “niewyjaśnionej śmierci”. Bada ją obecnie oddział antyterrorystyczny. “Nie ma dowodów, które sugerowałyby powiązanie z wydarzeniem w Salisbury” – poinformowano. W ubiegły weekend doszło tam bowiem do próby otrucia byłego rosyjskiego pułkownika Siergieja Skripala i jego córki.
Przypomnijmy, że w ostatnich latach Głuszkow mieszkał w Londynie, gdzie otrzymał azyl polityczny. W 2011 roku złożył zeznania na rozprawie Bieriezowskiego przeciwko rosyjskiemu przedsiębiorcy i politykowi Romanowi Abramowiczowi. źródło: “The Telegraph” POLUB NAS NA FACEBOOKU

Continue reading...