Адвокати наполягали, що це дозволить визначити, чи були удари з боку начальника ІТТ
Балух Володимир Радио Свобода
“Роздольненський районний суд” окупованого Криму 16 травня відхилив клопотання захисту Володимира Балуха про експертизу відеозаписів з камер спостереження ізолятора тимчасового утримання. Про це повідомляє “Крим. Реалії”.
“Суддя відмовив у проведенні технічної експертизи відеозаписів з камер спостереження ІТТ, які зафіксували інцидент між Володимиром Балухом і начальником ізолятора Валерієм Ткаченко.
Адвокати наполягали, що це дозволить визначити, чи були удари з боку начальника ІТТ, які могли б спровокувати Балуха на відповідну реакцію”, – йдеться в сообщенииl
“Я знаю правду про те, що відбувається. Вчора допитали підлеглих Ткаченко. Ви бачили, як вони тремтіли, щоб не сказати чого зайвого про свого начальника? Але все, що вчора було заявлено свідками, – це брехня. Я наполягаю на проведенні цієї експертизи”, – заявив Балух.
Крім цього, “суд” відмовив захисту Балуха в допиті укладених з камер ізолятора тимчасового утримання, де утримують підсудного.
Адвокати українського активіста порушили клопотання про запит даних про ув’язнених в Роздольненському ІТТ 12 серпня 2017 року, в день, коли стався конфлікт між начальником ізолятора Валерієм Ткаченко і Балухом.
Сторона звинувачення виступила проти, зазначивши, що укладені з інших камер не могли чути, що відбувається в коридорі і камері Балуха.
Також повідомляється, що сторона звинувачення закінчила подання доказів” вини української активіста.
Одним з таких доказів, на думку звинувачення, став протокол, складений начальником Роздольненського ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерієм Ткаченко, де він описує свою версію конфлікту з Балухом.
У рапорті говориться, що під час чергового обходу начальник ізолятора разом з співробітниками зайшли в камеру до Балуха. Після цього той нібито почав вести себе збуджено”, висловлював на адресу Ткаченко образи “з допомогою нецензурної лайки, провокував на незаконні дії”.
Також повідомляється, що 16 травня деякі свідки обвинувачення не з’явилися на засідання суду, нібито з-за службової зайнятості та відрядження.
Наступне засідання відбудеться 31 травня о 15:00. Планується, що сторона захисту почне представлення своїх доказів.
15 травня в “Роздольненському районному суді” окупованого Криму допитали свідків звинувачення у сфабрикованому кримінальній справі проти українського активіста Володимира Балуха.
Сам Балух написав листа українцям, у якому розповів, чому вирішив розпочати голодування, а також про те, як йому доводиться терпіти фізичні та моральні знущання з боку співробітників кримського СІЗО.
За його словами, він жодного разу, за весь час перебування в полоні, не вживав тюремної “баланди” і добровільно не зробить цього ні за яких обставин.
Раніше експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригин повідомив, що співробітники сімферопольського СІЗО загрожують Балуху розправою.

Continue reading...