Home Polish Polish — mix Będzie połączenie lotnicze pomiędzy obiema Koreami

Będzie połączenie lotnicze pomiędzy obiema Koreami

143
0
SHARE

Przedstawiciele Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) poinformowali w piątek w komunikacie, że w przyszłym tygodniu odwiedzą Koreę Płn., by omówić otwarcie korytarza powietrznego do Korei Płd. Z taką inicjatywą wystąpiły w
Obecnie północnokoreańskie linie lotnicze Air Koryo mają połączenia jedynie z Rosją i Chinami, czyli dwoma krajami, z którymi Pjongjang utrzymuje stosunki dyplomatyczne.
Sprawę otwarcia nowych tras w stolicy Korei Płn. ma omawiać m.in. Arun Mishra, dyrektor oddziału ICAO na Azję i Pacyfik. Mieszczące się w Bangkoku biuro tego oddziału w lutym otrzymało prośbę z Korei Płn. o ustanowienie połączenia lotniczego między Pjongjangiem i portem lotniczym Seul-Inczon.
27 kwietnia przywódcy obu Korei Kim Dzong Un i Mun Dze In spotkali się we wsi Panmundżom po południowokoreańskiej stronie linii demarkacyjnej, która dzieli oba kraje. Omawiali tam m.in. szereg spraw, mających na celu zbliżenie obu państw koreańskich, które formalnie są w stanie wojny od zakończonego 65 lat temu konfliktu zbrojnego. Podpisali deklarację, w której zapowiedzieli wspólne dążenia do zawarcia formalnego układu pokojowego.
Materiał chroniony prawem autorskim – zasady przedruków określa regulamin .

Continue reading...