Home Polish Polish — mix MŚ 2018: Gospodarze znowu bezlitośni. Rosjanie pokonali Egipt

MŚ 2018: Gospodarze znowu bezlitośni. Rosjanie pokonali Egipt

201
0

Rosja pokonała Egipt 3:1 w pierwszym meczu drugiej kolejki mistrzostw świata. Gospodarze mają na swoim koncie już dwa zwycięstwa i niemal na pewno awansują do 1/8 finału. Egipcjanie zapewne pożegnają się z turniejem po fazie grupowej.
Egipcjanie mieli nóż na gardle, musieli wygrać, by przedłużyć szanse na awans. Porażka zminimalizowałaby ich nadzieje. Rosjanie wręcz przeciwnie, w razie zwycięstwa niemal na pewno zapewniliby sobie grę w 1/8 finału.
Drużyna z Egiptu rozpoczęła mecz z Mohamedem Salahem w pierwszym składzie. W meczu z Urugwajem (1:2) gwiazdor Liverpoolu siedział na ławce rezerwowych, gdyż selekcjoner nie chciał ryzykować jego zdrowia przed meczami z Rosją i Arabią Saudyjską. Gospodarze turnieju w inauguracyjnym spotkaniu turnieju rozgromili Saudyjczyków 5:0.
Wiadomo było, że z “Faraonami” tak łatwo nie będzie. “Sborna” zaczęła odważnie, już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie. Egipcjanie z czasem się ocknęli i zaczęli częściej zapędzać się pod pole karne rywali. Najlepszą okazję miał Salah, ale ostatecznie w pierwszych 45 minutach bramek nie oglądaliśmy.
Zobaczyliśmy je niemal od razu po przerwie. W 47. minucie Ahmed Fathy przypadkowo wpakował piłkę do własnej siatki. Rosjanie poszli za ciosem i już po kilkunastu minutach podwyższył Denis Cheryshev, który strzelił trzeciego gola na tym turnieju. Po chwili było 3:0 po trafieniu Artema Dzyuby.
Egipcjanie potrafili odpowiedzieć tylko raz. Mohamed Salah wykorzystał rzut karny, ale na więcej nie starczyło sił. Rosjanie mają już sześć punktów praktycznie już są w 1/8 finału, jeżeli w środę Urugwaj nie przegra z Arabią Saudyjską, to Egipcjanie będą mogli się pakować, a reprezentacja “Sbornej” szykować na kolejną fazę mistrzostw.
Rosja – Egipt 3:1 (0:0)
Bramki: Fathy 47-sam, Cheryshev59, Dzyuba 62 – Salah 73-karny
Rosja: Igor Akinfiejew – Mario Fernandes, Ilja Kutiepow, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow (86. Fiodor Kudriaszow) – Jurij Gazinski, Roman Zobnin, Aleksandr Samiedow, Aleksandr Gołowin, Denis Czeryszew (74. Daler Kuzjajew) – Artiom Dziuba (79. Fiodor Smołow).
Egipt: Mohamed El Shenawy – Ahmed Fathi, Ali Gabr, Ahmed Hegazy, Mohamed Abdel-Shafy – Mohamed Salah, Mohamed Elneny (64. Amr Warda), Abdalla Said, Tarek Hamed, Mahmoud Trezeguet (68. Ramadan Sobhi) – Marwan Mohsen (82. Mahmoud Kahraba).
Żółta kartka – Rosja: Fiodor Smołow. Egipt: Mahmoud Trezeguet.
Sędzia: Enrique Caceres (Paragwaj)
Widzów: 64 468