Pytanie od zwolennika partii Razem na spotkaniu z Jakim – fakty.interia.pl – Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki spotkał się w środę z mieszkańcami Pragi Północ. Przedstawił swój program wyborczy i odpowiadał na ich pytania.
Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki spotkał się w środę z mieszkańcami Pragi Północ. Przedstawił swój program wyborczy i odpowiadał na ich pytania. “Warszawa musi być jedna” – przekonywał.
Zdjęcie
Patryk Jaki / Grzegorz Krzyzewski / East News
Jaki uspokajał uczestników spotkania w sali urzędu dzielnicy, gdy pierwsze pytanie próbował zadać zwolennik Partii Razem. Przekonywał, że po to jest demokracja, aby każdy mógł przyjść i zadawać pytania.
Pytanie dotyczyło Opola, skąd pochodzi Jaki oraz jego kolegów zajmujących tam funkcje, na które promował ich polityk. Jaki odparł, że jego kolega, który zajął się w Opolu sportem doprowadził do wielu sukcesów lokalnych klubów, obecnie zajmujących już miejsca w wyższych ligach, czy uczestniczących w rozgrywkach rangi europejskiej.
“Ja jestem z dumny z tych ludzi, z moich kolegów, ja się za nich nie wstydzę” – oświadczył.
Uczestnicy spotkania pytali o kolejne przypadki reprywatyzacji, którymi zajmuje się, jako przewodniczący komisji weryfikacyjnej, problem niewykupionych przez lokatorów mieszkań czy pustostany, które są na Pradze Północ, mimo dużych potrzeb lokatorskich.
W swoim programie Patryk Jaki zapowiedział m.in. bilet miesięczny dla całej rodziny za 100 zł, rozwój infrastruktury sportowej w Warszawie, usprawnienie transportu i komunikacji miejskiej, szlaki rowerowe, w miejsce ścieżek wzdłuż dróg, wykorzystanie ok. 1 mld zł, które co roku miasto nie wydaje, na inwestycje.
“Warszawa musi być jedna. Jestem przekonany, że jeśli wygramy wybory i wyrwiemy Warszawę z rąk mafii prywatyzacyjnej i lobby różnych interesów, poczują ulgę również ci, którzy się z nami nie zgadzają” – przekonywał podczas spotkania z wyborcami kandydat na prezydenta.

Continue reading...