Młodzieżówka ma awans. Świetny Żurkowski

347
0
SHARE

Młodzieżowa reprezentacja Polski U21 awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Europy we Włoszech i San Marino.
Polacy wygrali rewanż z Portugalią 3:1. W pierwszym meczu, który został rozegrany w Zabrzu. Portugalia wygrała 1:0.
Polacy zagrali świetną pierwszą połowę spotkania. Już po 24. minutach prowadzili 3:0 i kompletnie zmiażdżyli gospodarzy. Pierwsze dwie bramki padły po strzałach głową. Cała drużyna była bardzo dobrze ustawiona taktycznie i kontrolowała przebieg gry. Portugalczycy byli totalnie zagubieni.
W drugiej połowie zobaczyliśmy jednak inne oblicze obu ekip. Polacy cofnęli się do defensywy, a gospodarze mocno zaatakowali. Już w 52. minucie Diogo Jota strzelił pierwszego gola dla gospodarzy. Polacy rzadko opuszczali swoją połowę, ale w defensywie grali praktycznie bezbłędnie. Środkiem pola dowodził Żurkowski, który był dziś w świetnej formie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 16-30 czerwca przyszłego roku.
Portugalia – Polska 1:3 (0:3)