Home Polish Polish — mix Premier League: Chelsea, Liverpool i Arsenal z wygranymi

Premier League: Chelsea, Liverpool i Arsenal z wygranymi

246
0

Premier League: Chelsea, Liverpool i Arsenal z wygranymi – RMF24.pl – Pierwszej porażki w obecnym sezonie Premier League doznali piłkarze Manchesteru City. Obrońcy tytułu w hicie 16. kolejki ulegli na wyjeździe Chelsea Londyn 0:2. Potknięcie “The
Piłkarze Manchesteru City tradycyjnie od pierwszego gwizdka narzucili szybkie tempo. Zepchnęli rywala do głębokiej defensywy, stworzyli kilka dogodnych okazji, ale w decydujących momentach brakowało im precyzji. Chelsea przetrwała napór. Pierwszy strzał na bramkę gospodarze oddali dopiero tuż przed przerwą, ale za to od razu przyniósł im gola. Kontratak ładnym uderzeniem wykończył N’Golo Kante. Druga połowa nie była już tak jednostronna. W niej goście mieli wyraźne problemy by stworzyć zagrożenie pod bramką Chelsea, a “The Blues” grali coraz śmielej. W 78. minucie wynik ustalił David Luiz, który uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Edena Hazarda. Był to pierwszy rzut rożny dla gospodarzy w tym meczu (Manchester miał ich 13), a w dodatku niesłusznie podyktowany. Powtórki telewizyjne pokazały, że piłka po uderzeniu Rossa Barkleya przed opuszczeniem boiska nie dotknęła żadnego zawodnika “The Citizens”. – powiedział Luiz. Josep Guardiola prowadzi Manchester City trzeci sezon. To była trzecia ligowa porażka jego zespołu z londyńczykami.