Home Polish Polish — mix Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED stawia na przygodę w otwartym świecie,...

Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED stawia na przygodę w otwartym świecie, a nie RPG?

396
0
SHARE

Jakiś czas temu CD Projekt RED wszędzie podkreślał, że Cyberpunk 2077 będzie przede wszystkim produkcją typu RPG. Najnowsze komunikaty ze studia głoszą jednak coś innego – tytuł reklamowany jest jako gra akcji w otwartym świecie. Czy to rzeczywiście cokolwiek zmienia?
Kiedy pomyślicie o grze Cyberpunk 2077, pewnie większość z Was automatycznie skojarzy ten tytuł z gatunkiem RPG akcji. Ostatecznie to przecież produkcja twórców cyklu Wiedźmin, który zdecydowanie jest pozycją typu role-playing. Do niedawna CD Projekt RED również podtrzymywał to nazewnictwo – Cyberpunk 2077 był reklamowany przede wszystkim jako RPG. Możliwe, że tego nie zauważyliście, ale ta narracja uległa ostatnio zmianie. Nie oznacza to oczywiście, że od teraz tytuł przestaje być erpegiem i oficjalnie będzie FPS-em lub grą akcji. Coś jednak może być na rzeczy, skoro we wszystkich najnowszych komunikatach od twórców zamiast RPG pojawia się „przygoda w otwartym świecie”. Ale od początku.
Pamiętacie zeszłoroczne E3? Wtedy tak naprawdę ruszyła prawdziwa machina marketingowa związana z najnowszą produkcją studia CD Projekt RED. Poszukaliśmy w sieci komunikatów, które wówczas wypływały ze strony twórców. Jedną z informacji była ta, którą twórcy umieścili na oficjalnej stronie spółki CD Projekt.

Continue reading...