Home Polish Polish — mix Kamil Zaradkiewicz I prezesem Sądu Najwyższego. Tak krytykowała go Krystyna Pawłowicz

Kamil Zaradkiewicz I prezesem Sądu Najwyższego. Tak krytykowała go Krystyna Pawłowicz

141
0
SHARE

“Pan Kamil Zaradkiewicz nie jest żadnym bohaterem! Jest nielojalnym człowiekiem, który w niejasnych okolicznościach, z dziwnie niedostępnymi dziś informacjami o jego dokonaniach zawodowych i społecznych
Prezydent Andrzej Duda od 1 maja powierzył wykonywanie obowiązków Pierwszego Prezesa SN sędziemu SN Kamilowi Zaradkiewiczowi – poinformował na swoim profilu na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Według przepisów, wskazana przez prezydenta osoba ma po 7 dniach zwołać Zgromadzenie Ogólne Sędziów, które dokona wyboru kandydatów na I prezesa SN.
Nominacja dla Zaradkiewicza to spore zaskoczenie. Nieoficjalnie mówiło się jeszcze w czwartek rano, że prezydent wskaże Joannę Lemańską, prezesa nowej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w SN, a prywatnie bliską znajomą. Według naszych informacji, za wskazaniem Zaradkiewicza stoi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Przypomnijmy, że o Zaradkiewiczu zrobiło się głośno w 2016 roku, kiedy jako Dyrektor Zespołu Orzecznictwa w Trybunale Konstytucyjnym udzielił “Rzeczpospolitej”, a potem “Wiadomościom” TVP wywiadu. Jak twierdził wówczas, orzeczenia Trybunału, co legalności, powinny być kontrolowane przez zewnętrzny organ.

Continue reading...