Home Polish Polish — mix TOP 10. Dzięki odmrożeniu gospodarki te branże mają szansę najszybciej odbić od...

TOP 10. Dzięki odmrożeniu gospodarki te branże mają szansę najszybciej odbić od dna, na które spadły z powodu koronakryzysu

147
0
SHARE

Po ogłoszeniu przez rząd ostatniego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń tematem najintensywniej dyskutowanym wśród przedsiębiorców i ich pracowników jest: jak szybko wrócimy do normalności, a ściślej – na ścieżkę wzrostu, którą polska gospodarka, z mniejszymi lub większymi spowolnieniami, kroczyła nieprzerwanie przez ostatnich 30 lat. W jednych branżach odbicie nastąpi szybciej, w innych potrwa to znacznie, znacznie dłużej.
Zniesienie limitów klientów mogących jednocześnie przebywać w sklepach i restauracjach to dobra wiadomość dla handlu i gastronomii, ale nie oznacza wcale, że z dnia na dzień wszystko będzie wyglądać „jak dawniej”, czyli jeszcze na początku marca.
Po pierwsze – z powodu głębokiej zapaści finansowej wielu firm, redukcji zatrudnienia i cięcia płac, w kieszeniach Polaków jest znacznie mniej pieniędzy na zakupy i bywanie w lokalach. Bezrobocie wzrosło w kwietniu skokowo, w maju wynik może być jeszcze gorszy, większość ekonomistów spodziewa się, że w drugą połowę roku wejdziemy z blisko milionem nowych bezrobotnych, choć optymiści/realiści mają nadzieję, że ów szok zamortyzuje… brak Ukraińców.

Continue reading...